Eski Cumhuriyet muhabiri ifadeye çağrıldı

Eski Cumhuriyet gazetesi, yeni Olay Tv muhabiri Alican Uludağ'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksek Kocaman’ı hedef göstermek suçlamasıyla ifadeye çağrıldığı bildirildi.

Eski Cumhuriyet muhabiri ifadeye çağrıldı

Eski Cumhuriyet gazetesi, yeni Olay Tv muhabiri Alican Uludağ, sosyal medya hesabı Twitter'dan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın nikah töreni ve çiftin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaretiyle ilgili mesajlar paylaşmıştı.

Sabah'ın haberine göre, Uludağ "Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Ankara'da ifadeye çağrıldı. Adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılan Uludağ hakkında yurt dışına da çıkış yasağı konuldu. Uludağ'ın her pazartesi karakola giderek imza vereceği öğrenildi.

Uludağ, sosyal medya hesabından "Kocaman ve eşinin nikah törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı külliyede ziyaret etmesi üzerine "AİHM zorlaması ile tahliye kararı verilen Selahattin Demirtaş hakkında cezaevinden çıkamadan yeni bir soruşturmada yeniden tutuklanmasını da aynı Başsavcı sağladı. Siyasi muhalifler işte böyle cezaevine atılıyor" mesajı paylaşmıştı.