Eski Sağlık Bakanı Akdağ Menzilci Edizer’i böyle tanımladı: Bu arkadaş anormal

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ Medeni Kanun’u hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen Menzilci Dr. Ali Edizer için “Bana 8 ay özel kalem müdürlüğü yaptı. Verimli bulmadım. Bu arkadaş anormal” ifadelerini kullandı.

Eski Sağlık Bakanı Akdağ Menzilci Edizer’i böyle tanımladı: Bu arkadaş anormal

Medeni Kanunu ve tek eşliliği hedef alan ve ardından görevden alınan Dr. Ali Edizer’in Recep Akdağ’ın Sağlık Bakanlığı döneminde yükseldiği, 2012’de ise Akdağ’ın özel kalem müdürü olduğu ortaya çıkmıştı.

Sözcü’ye konuşan Recep Akdağ Edizer'in ‘Anormal' olduğunu söyledi, Akdağ döneminde neden yükseldiği sorusuna da “Ben o kısımları bilmiyorum, hatırlamıyorum. Bizim zamanımızda böylesine kabul edilemeyecek söylemleri olan bir kişi değil. Bir tane kendini bilmezden dolayı bizim hakkımızda hüküm verilmesi yanlış” ifadelerini kullandı.

Akdağ şöyle konuştu: 

“Bana 8 ay süreyle Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Uyum sağlayamayınca ayırdım. Söyledikleri tasvip edilecek şeyler değil, bu arkadaş anormal. Benimle 2012'de çalıştı ve çalışmasını verimli bulmadım, tüm irtibatım bu kadar. Bana, ‘Recep abi' diyebilecek biri değil. İdari ya da adli soruşturmayı gerektirecek bir şey varsa bunun gereğini de yerine getirirler. Benim şahsımla ilişkilendirilmesi yanlış olur. Genel sekreterlikte çalışmışsa o genel sekreterin takdiridir. Genel müdürlükte genel müdür yardımcılığında çalışmışsa o genel müdürün takdiridir.”