Eskişehir'de CHP ile AKP'nin 'barlar sokağı' kavgası

Eskişehir'de bazı sivil toplum kuruluşları, Odunpazarı Belediyesi Meclisinin kasım ayı toplantısında oy çoğunluğuyla kabul edilen alkollü mekanlara ruhsat verilmesine ilişkin karara tepki gösterdi.

Eskişehir'de CHP ile AKP'nin 'barlar sokağı' kavgası

Vişnelik Mahallesi Kayıhan Sokak'ta toplanan grup, Odunpazarı Belediye Meclisinde CHP'li meclis üyelerince alınan kararla okullara yakın bölgede "barlar sokağı" oluşacağı iddiasıyla protestoda bulundu.

Memur-Sen Eskişehir İl Temsilcisi Muammer Karaman, grup adına yaptığı açıklamada, belediyelerin devlet yönetiminin bir parçası olduğunu, çocukları ve gençleri korumak görevlerinin de bulunduğunu söyledi.

İlçedeki 92 yeni iş yerinin daha alkollü mekan olarak tespit edildiğini belirten Karaman şunları kaydetti:

"Şu anda toplandığımız alanın yanındaki Kayıhan Sokak'ta da 23 adres içkili iş yeri olarak belirlendi. Eskişehir halkı tarafından okullar bölgesi olarak bilinen bu alan içinde barlar sokağı olarak adlandırılacak bir içkili yer bölgesi kurmak hangi akılla ve neye hizmetle mümkün olabilir?" dedi.

Basın açıklamasına AKP Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın yanı sıra bazı dernek, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.