Esnafın derdi ne? ATO Meclis Üyesi Serkan Öz anlattı...

Esnafın derdi ne? ATO Meclis Üyesi Serkan Öz anlattı...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük sokağa çıkma yasağı başladı. Bir yılı aşkın süredir koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler geçiren esnaf, iyice borca battı.

Türkiye’nin her yanından esnafın sessiz bir çığlığı yükseliyor. Buna rağmen iktidar gerekli desteği vermezken meslek örgütleri ve muhalefet de sürece sessiz kalıyor.

Ankara Tiracet Odası (ATO) Meclis Üyesi Serkan Öz, esnafın sorunlarını Veryansın TV youtube kanalındaki Pankuş programında anlattı.

Esnafa, sivil toplum kuruluşlarına, iktidara ve muhalefete seslenen Öz şunları söyledi:

“Nerede nefes alacağız. Kontrollü bir şekilde biz bunun tepkisini gösteremeyecek miyiz? Biz bunu zorlamayınca muhatap alınmıyoruz. Saray’da kırk çeşit yemek yiyorlar halkın halini bilmiyorlar. Bir sokağa çıkın, esnafın milletin derdi ne? Bambaşka bir gündemdeyiz. Borcun dışında paylaşacak bir şey kalmadı. Bu sessizlik iyi değil. Hayırlısı olur inşallah. Makamda ve mevkidekiler yaptıklarından ve yapmadıklarından sorumlu olacaklar. Bu cumhuriyet ayağa kalkar. Türk milletinin feragatine sonsuz güveniyoruz. Gelin kırıp dökmeden, canlar yanmadan aklıselim bir şekilde çıkalım buralardan. On kişi bir araya gelip bir şey söylemeye korkuyor.”

Programın tamamı: