EURO 2020 kurası bugün: Kimse Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyor!

featured

Servet Yardımcı, ‘Fransa, bize ‘aman aman, biz Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyoruz. Yeter, iki maç yaptık, ayrı gruplara düşelim’ dediler’ ifadelerini kullandı.

A Milli Futbol Takımı’nın da yer alacağı Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) kuraları yarın Romanya’nın başkenti Bükreş’te TSİ 20.00’de çekilecek. Kura çekimi için Bükreş’te bulunan TFF 1’inci Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı’nın eleme maçlarını çok iyi geçirdiğini dile getiren Sevet Yardımcı, ilk defa son maça kalmadan Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılma hakkı kazanıldığını söyledi. Son saniye, son dakika hesaplarına gerek kalınmadığının altını çizen Yardımcı, “Bu bizim için gerçekten önemliydi, üst üste 2’nci kez Avrupa Şampiyonası’na katılmak da bizim için çok önemli. İlki 2016’daydı şimdi ise 2020’de. Yarın kura çekimi var, biz de heyecanla bekliyoruz. 6 grup var biliyorsunuz, 6 grubun içerisinde Kopenhag ve Saint Petersburg haricinde diğer 5 gruba kuramızın çekilme ihtimali var, bu arada bizim tercihlerimiz özellikle Azerbaycan, Türkiye’nin Bakü’de oynamasını çok istiyor, bizi ev sahibi olarak değerlendiriyorlar. Bizim için tabii o da önemli fakat Münih, Budapeşte gibi Türk toplumunun çok sayıda olduğu bu ülkelerde oynamak da bizim için çok önemli olacak özellikle 2008 Avrupa Şampiyonası’nda milli takımımız, İsviçre ve Avusturya’da çok önemli Türk seyirci desteği almıştı. Dolayısıyla yarını heyecanla bekliyoruz” dedi.

Servet Yardımcı, sabah saatlerinde Fransa Federasyonu ile birlikte olduklarını aktararak, “Özellikle bu konuyu konuştuk. Bize ‘aman aman, biz Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyoruz. Yeter, iki maç yaptık, ayrı gruplara düşelim’ dediler. İzlanda ile son 3 turnuvada grup maçlarında hep aynı gruba düştük, belli olmaz, onlar bizim kaderimiz. Devamlı İzlanda ile oynuyoruz, her kura çekiminde İzlanda bizim grubumuzda oluyor. Hayırlısı” dedi.

 

EURO 2020 kurası bugün: Kimse Türkiye ile aynı gruba düşmek istemiyor!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!