EYT mağduru anne: Oğlumun hakkını istiyorum!

Mağduriyetlerinin 20'nci yılı nedeniyle bugün yurdun dört bir yanından gelip Ankara'da miting düzenleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Veryansın Tv'ye konuştu. Mağdurlar yetkililere 'Gasp edilmiş haklarımızı istiyoruz' diye seslendi.

EYT mağduru anne: Oğlumun hakkını istiyorum!

Barış Yurteri / Veryansın Tv

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) emekli olmalarını engelleyen yasanın çıkışının 20’nci yılı nedeniyle Ankara‘da büyük bir miting düzenledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından eski adıyla Tandoğan Meydanı’nda gerçekleşen mitinge sendikalar da destek verdi.

EYT’liler, 8 Eylül 1999 öncesinde SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu olarak çalışma hayatına başlayan ancak dönemin koalisyon hükümetince çıkarılan 4447 Sayılı Kanunun geriye dönük işletilmesiyle mağdur edileni ve emeklilik hakları için adım atılmasını talep ediyor.
Miting için yurdun dört bir yanından gece yarısı yollara düşen EYT’liler saat 12.00’de eski adıyla Tandoğan Meydanı’nda bir araya geldi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gönül Boran, miting için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da davetiye gönderdiklerini açıklamıştı.

EYT mağdurları Veryansın Tv aracılığıyla yetkililere seslendi.

İşte o açıklamalar ve mitingden görüntüler:

 

MANSUR YAVAŞ KATILDI

Mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Yavaş, “31 Aralık 2019’dan itibaren genel sağlık sigortası primleriniz yatırılmazsa, Ankara‘da yaşayanların genel sağlık sigorta primlerini biz yatıracağız, bu kadar basit” dedi

TRT’YE PROTESTO

EYT mağdurları, mitinge gelmeyen TRT’yi “EYT burada, TRT nerede” diyerek protesto etti.

İşte o görüntüler:

İşte mitingden kareler: