Eyvah! O öğretmen mesleğe geri döndü!

Konya'da eşofman giyen öğrencileri için 'Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor' dediği için meslekten ihraç edilen gerici öğretmen mesleğine geri döndü.

Eyvah! O öğretmen mesleğe geri döndü!

Konya’da sosyal medya hesabından beden eğitimi dersinde eşofman giyen öğrencilere yönelik ahlaksız  mesajlar paylaşan felsefe öğretmeni Ercan Harmancı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hakkında açılan soruşturma sonucu öğretmenlik mesleğinden ihraç edilmişti.

Ayşe Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görevli Harmancı, Facebook hesabından “Ya benim çok sapık duygularım var ya da şeytan onlara uğramıyor… Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir…” mesajını paylaşmıştı.

Yeni Akit’ten Muhammed Uzun’un haberine göre, Ercan Harmancı, öğretmenlik mesleğinden ihraç edilmesi kararının ardından açtığı karşı davayı kazandı.

HARMANCI DÖNDÜ

Ercan Harmancı’nın mesleğine geri dönmek için açtığı dava, Konya 1. İdare Mahkemesi tarafından “Öğretmenliğe uygun değildir” gerekçesi ile reddedilmişti. Mahkeme heyeti, Harmancı’nın öğretmenlik görevini yürütemeyeceği kanaatine vardığını ifade etmişti. Burak Mutlu ve Ümit Toprak’ın üye hakim, Nurullah Çelik’in ise başkanlık yaptığı Konya 1. İdare Mahkemesi, Ercan Harmancı’ya ait paylaşımları “cinsiyet ayrımcılığı” olarak yorumlamıştı. Kararı Konya Bölge İdare Mahkemesi’ne taşıyan Harmancı, davayı kazandı.

MEB SORUŞTURMA AÇMIŞTI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen Harmancı hakkında soruşturma başlatmıştı. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, “Bir öğretmenimiz sosyal medya hesabından mesajlar yayınlamış. Konu bize ulaştıktan sonra Valiliğin izniyle öğretmen hakkında soruşturma başlattık. Soruşturmanın sonucuna göre öğretmen hakkında işlem başlatılacak” açıklamasında bulunmuştu.