Ezgi Mola'dan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya destek: İt gibi öğreneceksiniz

Oyuncu Ezgi Mola akademisyen Neşe Nur Akkaya'nın İstanbul Nişantaşı'nda oturduğu parkta, başörtülü olduğu gerekçesiyle Eray Çakın isimli şahsın yumruklu saldırısına uğramasına tepki gösterdi.

Ezgi Mola'dan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya destek: İt gibi öğreneceksiniz

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) öğretim görevlisi olan Neşe Nur Akkaya, parkta otururken E.Ç.’nin saldırısına uğradı. Akkaya’nın başörtüsü nedeniyle saldırıya uğradığı iddia edildi. Aldığı yumruk darbelerinden sonra bayılan Akkaya, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu. Twitter’da "NeseNurAkkayaYalnızDeğildir" etiketiyle gündem olan Akkaya'ya bir destek de oyuncu Ezgi Mola'dan geldi.

‘SAYGI DUYMAYI ÖĞRENECEKSİN’

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Mola, “İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu ‘terbiyesizliği’ -içimden geçenleri siz anlarsınız artık- iğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana neee, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen saygı duymayı it gibi öğreneceksin!” ifadelerini kullandı.

Batman'da geçen yıl intihar eden İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen Musa Orhan'ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş’ın şikayeti üzerine hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu iddiasıyla Ezgi Mola hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.