Ezgi Mola’ya destek veren 16 ünlü hakkında suç duyurusu

featured

Cinsel saldırı sanığı Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, Mola’ya destek olmak için hakaret içerikli paylaşımlar yaptıklarını öne sürdüğü Hazal Kaya, Atilla Taş, Mahsun Kırmızıgül, Sarp Akkaya, Tan Taşçı ve Selçuk Balcı’nın da aralarında bulunduğu 16 ünlü hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Batman’ın Beşiri ilçesinde tabancayla intihara kalkıştıktan 34 gün sonra, 18 Ağustos 2020’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta, Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasında bulundu.

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan ihraç edilen Musa Orhan hakkında Siirt 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açıldı. Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanması, tepkilere neden oldu. Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

2 YIL 4 AYA KADAR HAPİS İSTEMİYLE DAVA

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturmanın ardından hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açıldı. Olayın ardından sosyal medyada ‘#EzgiMolaYalnızDeğildir’ etiketiyle başlatılan kampanyada Mola’ya destek mesajları yağdı. Aralarında siyasetçiler, müzisyenler, oyuncuların da olduğu sosyal medya kullanıcıları paylaştıkları gönderilerle Mola’ya destek oldu.

“16 KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya üzerinden yazılan mesajların bazılarının hakaret içerdiğini tespit ettiklerini belirtti. Hakaret içerikli paylaşım yaptıkları ileri sürülen Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ve Selçuk Balcı hakkında suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim ettiklerini belirten Avukat Akkuş, müvekkili hakkında örgütlü linç kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

Ezgi Mola’ya destek veren 16 ünlü hakkında suç duyurusu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 1 sene önce

  İyi olmuş .Türk yargısına hesap verecekler.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Çok yerinde bir hamle; o avukatı kutluyorum. Daha dava bitmemiş, belki kızın yazdıkları doğru değil. Hemen klavye kahramanlığına be diye soyunursunuz arkadaş. Bu ülkede hakim var savcı var polis var… Sen yargıç mısın?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Şimdi tecavüzcü serbest kalır da tecavüzcüye laf eden içeride kalırsa bunda kasıt ararım. Bu ülkede değişmeyen tek bir kanun çıkaracaksın: Kanun koyucular, işlenen suçları kendileri işlemiş gibi ceza alır ve ceza kısasa kısastır ve zarar kendilerinden tazmin edilir. Aynı şey, iç işleri bakanlığı, emniyet birimleri, adalet bakanlığı birimleri, milli eğitim bakanlığı birimleri için de geçerlidir. İşlenen suçta kimin kusuru varsa o kişi yukarıdaki kanundan ceza alır.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Yargı katarlarını yüce TÜRK milleti adina verir.Hiç kimse adı soyadı, ünvanı ve cinsiyeti ne olursa olsun kendisini yargıdan üstün göremez ve yargının yerinede koyamaz. Bu hanımefendinin kendisini yargıdan üstün görüp yargıya hakaret varı söz söylemesi kabul edilemez. Yargıya söylediği sözler yüce TÜRK milletine söylemiştir. doğru değildir,

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Çok iyi olmuş. Herkes hakim, savcı, polis…. fikir beyan ediyor! Bekle kardeşim!

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Ezgi Molla kendini Hakim veya Savcı sanıyor galiba, bu arada Ezgi Molla nın derdi o mağdur kız fln değil onun derdi hükümete mal ederek prim yapmak Küresel güce sizin yanınızdayım mesajı vermek, daha önce de Hatay’da pkk’nın yaktığı orman için de benzer ithamlarda bulunmuştu. Ezgi Molla nın pkk dan çocukları kaçırılan Analar ile ilgili bir tweet attığını göremezsiniz veya İsrail’in kadın çocuk öldürmesi ile ilgili bir yorum yapmaz ya da Amerika’nın bilmem Ortadoğu’ya gelip te oralarda savaş çıkarmasına değinmez, Fransa’nın Suriye’de savaşı körüklemesine laf söylemez, kıçları yemez bu tayfanın çünkü bilirler ki bu güçlere laf söylerlerse önleri kesilir rahatları bozulur. Bu ülkenin Hakimleri Savcıları var sosyal medyada yazan her lafı okuyarak gaza gelen bir kitle var Türkiye’de.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Tecavüz edildiği kanıtlanmış mı mahkeme tarafından?

  Cevapla
 8. 1 sene önce

  Ak laleleri yine üşüşmüş adalet ve erdem dağıtıyorlar. Sizi gidi pudracılar sizi. Nerede tecavüz, nerede cinayet, hop. Kan cekiyor ama normal.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Hırsızın hiç mi suçu yok bu memlekette be ya!

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Bekleyin, bekleyin; daha çok beklersiniz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!