Fabrikaları da PKK yakmış!

Orman yangınlarını üstlenen terör örgütü PKK'nın ana omurgasını oluşturduğu örgütler, bu kez de İstanbul'daki fabrika yangınlarını üstlendiler.

Fabrikaları da PKK yakmış!

PKK’nın yayın organı ANF’de yer alan haberde, “HBDH Milisleri, 6 Eylül’de İstanbul Pendik’te polyester fabrikası ile Sultanbeyli’de bir yatak fabrikasında çıkan yangınları üstlendi” ifadeleri yer aldı.

‘TARAFIMIZCA YAPILAN SABOTAJLA YANARAK KÜLE DÖNMÜŞTÜR…’

Üyeleri ve kurucularını PKK’nın oluşturduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin (HBDH) teröristlerinin yaptığı açıklamaya yer verilen haberde şu ifadeler yer aldı:

“HBDH Milisleri imzasıyla yapılan bir açıklamada ‘06 Eylül 2019 günü İstanbul Pendik’ de bulunan polyster fabrikası ve yine aynı gün İstanbul Sultanbeyli’ de bulunan 2000 M² lik alanda üretim yapan yatak fabrikası HBDH Milisleri olarak tarafımızca gerçekleşen sabotaj eylemleri sonucu yanarak küle dönmüştür’ denildi.

HBDH teröristleri, bazı grupların kendi eylemlerini üstlendiğini de belirterek tepki gösterdi. Açıklamada,  ‘Son günlerde adını kamuoyuna duyuran bazı oluşumların bizzat gerçekleştirdiğimiz eylemlere gölge düşürücü biçimde, emek verdiğimiz eylemlerimizi ‘üstlenici’ açıklamalar yaptığı görülmüştür. Ne amaçla bu yönteme başvurduklarını bilmemekle birlikte bu yöntemin faşizme karşı mücadelede ezilenlerin cephesine kazanç sağlamayacağını belirtmek isteriz’ ifadeleri kullanıldı.”

Bu açıklamalar daha önce yakılan fabrikaların da aynı terör örgütü tarafından yapılma olasılığını güçlendirdi.