Fahrettin Altun ve Sinan Oğan arasında CİMER atışması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un, CİMER projesiyle gurur duyduklarını belirterek, 2020'de 6 milyona yakın başvuru yapıldığı bilgisini verdi. Altun'un sözlerine sosyal medyadan yorum yapan eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, “Türkiye'de 6 milyon kişi eğer bir şeylerin doğru gitmediğini görerek devlete CİMER üzerinden şikayette bulunuyorsa bundan övünmek değil, utanmak lazımdır" dedi. Altun ve Oğan arasında adeta CİMER duellosu yaşandı.

Fahrettin Altun ve Sinan Oğan arasında CİMER atışması

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye Polis Radyosu'nda İpek Açar'ın hazırlayıp sunduğu "Can Cana" programına konuk oldu.

Programda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü aktaran Altun, bunun gurur duydukları çok değerli bir proje olduğunu söyledi. CİMER'in katılımcı demokrasinin en güzel örneklerinden olduğunu ifade eden Altun, "Vatandaşlarımızın da çok yakından takip edip katıldığı ve bir bütün olarak iltifat gösterdiği bir proje. Devlet ve millet arasında iletişim köprüsü vazifesi görüyor ve şu anda dünyanın en büyük ölçekli kamu iletişim platformu. Bu konuda çok iddialıyız. CİMER'i devlet-vatandaş ilişkilerine olan katkısı nedeniyle dünya iletişim tarihinde devrim olarak nitelendirilecek bir yapı olarak değerlendiriyorum." diye konuştu.

CİMER'de çok güçlü bir etkileşim olduğunu söyleyen Altun, 2020'de CİMER'e bir önceki yıla kıyasla yüzde 90 düzeyinde artışla 6 milyona yakın başvuru yapıldığı bilgisini verdi. 

‘BUNDAN ÖVÜNMEK DEĞİL, UTANMAK LAZIM’

Fahrettin Altun’un CİMER’le ilgili sözlerine dikkat çeken eski MHP milletvekili Sinan Oğan, Twitter hesabından “Türkiye'de 6 milyon kişi eğer bir şeylerin doğru gitmediğini görerek devlete CİMER üzerinden şikayette bulunuyorsa bundan övünmek değil, UTANMAK lazımdır. Devletin kurum ve kuruluşlarıyla işlediği bir ülkede bu kadar şikayet olmaz...!” diye yazdı.

‘UTANMIYOR, GURUR DUYUYORUZ’

Sinan Oğan’ın paylaşımını alıntılayan Fahrettin Altun da Twitter hesabından şöyle yanıt verdi: Vatandaşlarımızın talep, şikayet, eleştiri ve değerlendirmelerinden utanmıyor aksine gurur duyuyoruz. Biz Cumhurbaşkanımızdan bunu öğrendik. Siz de istediğiniz vakit CİMER'e başvurabilir, şikayet, temenni ve değerlendirmelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi geceler...”

‘KURUMLARIN İFLAS ETTİĞİ YERDE İNSANLAR CUMHURBAŞKANINDAN MEDET UMUYORSA...’

Altun’u da etiketleyerek sosyal medyadan yanıt veren Oğan, “Kurumların iflas ettiği muhtar, kaymakam, vali, belediye, emniyet, jandarma, hastane, mahkeme vs devlet organlarının 6 milyon vatandaşın sorununu çözemediği bir yerde insanlar Cumhurbaşkanından medet umuyorsa bundan gurur duymayın @fahrettinaltun bey, bunun üzerine biraz düşünün!” ifadelerini kullandı.

Oğan ayrıca, Altun’un mesajlarını yorumlara kapatmasına da dikkat çekerek, “Ayrıca İletişim Başkanı olarak attığınız twitleri cevaplara kapatarak vatandaşla iletişimi kesip bir de ‘şikayet etme özgürlüğünü’ övmek tam bir iletişim başarısı! Bakınız başkanlığınızın ‘sosyal medya ordusu’ gönlünce bize yazabiliyor :) @fahrettinaltun” diye yazdı.