Fahrettin Altun'dan '5 maaş' açıklaması: Huzur hakkını hayra hasenata harcadım!

"Evine 5 maaş giriyor" haberleri için açıklamada bulunan Fahrettin Altun, Borsa İstanbul'dan gelen "huzur hakkı"na dokunmadığını hayır işlerine harcadığını söyledi.

Fahrettin Altun'dan '5 maaş' açıklaması: Huzur hakkını hayra hasenata harcadım!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, evine beş maaş girdiği iddialarıyla ilgili İmam Hatip Lisesi (İHL) WhatsApp grubuna yazdığı mesajla açıklamada bulundu..

İddiaları yalanlayan Altun, 1 maaş ve bir ‘huzur hakkı’ aldığını, ancak huzur hakkına ‘dokunmadığını’ ileri sürerek onu hayır işlerine harcadığını söyledi.

Altun’un Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla 18 bin liralık huzur hakkı aldığı, yanı sıra çeşitli sosyal imkanlar ve makam aracı elde ettiği gündeme gelmişti.

Altun'un iddialarla ilgili WhatsApp İHL grubuna yazdığı mesajı Sabah yazarı Hilal Kaplan, onun iznini alarak kendi Twitter hesabından paylaştı.

O mesaj şöyle:

"Sevgili dostlar. Yalanı ahlak edinenlere diyecek bir sözüm yok. Fakat kendi çocuklarımın, dostlarımın hukuku gereği şu 5 maaş yalanını ifşa etmem lazım.

Benim tek bir maaşım var. 2 yıldır Borsa İstanbul yönetim kurulu üyesi olarak aldığım huzur hakkının tek bir kuruşuna dokunmadım. Hayra hasenata harcadım. Bu söylenmez biliyorum. Ama bana, aileme demediklerini bırakmadılar. Bir de Manas Üniversitesi var. Malumunuz, bu güzide üniversitenin mütevelli heyet başkanlığını yapıyorum. Bu görev ücretli bir görev değil. Dolayısıyla bu görev karşılığında tek bir kuruş almadım.

Eşim de sadece Marmara Üniversitesinden ücret alıyor. THY yönetim kurulu üyeliğinden herhangi bir ücret almıyor. Bunu aylar önce ilan etti ama yine devam ettiler yalana. Şahsıma ve aileme karşı yürütülen ve neredeyse her ay yeni yalanlarla hortlatılan itibarsızlaştırma kampanyası bizi yolumuzdan alıkoymayacak. Biz bu yola, bu davaya baş koyduk. Bu yalanlar kanımıza dokunsa da bizi kamçılıyor. Ayrıca şahsıma ve aileme karşı yürütülen ahlaksız kampanyalara karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullandığımızı siz dostlarım bilin. Bu konularda, özel alanımıza ilişkin hususlarda konuşmadım. Kamuoyunu meşgul etmek, gayri milli unsurların suni gündemine odun taşımak istemedim. Ama sizler bilin istedim, içimi size dökmek istedim.Hakknızı helal edin."

THY'DEN AÇIKLAMA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un eşi Dr. Fatmanur Altun'un Türk Hava Yolları'ndan (THY) ücret aldığına ilişkin iddialarla ilgili olarak havayolu şirketinden yapılan açıklamada, "Türk Hava Yolları A.O.'ya Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katkı sağlayan Sayın Dr. Fatmanur Altun kendi talebi doğrultusunda bu görevi karşılığında şirketimizden herhangi bir ücret/maaş almamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.