Fahrettin Altun'dan 'Süleyman Soylu' mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun "İçişleri Bakanımız kamu düzenin ihyası için yılmadan çalışan bir devlet adamıdır" dedi.

Fahrettin Altun'dan 'Süleyman Soylu' mesajı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Birileri ülkemizi 1990'ların kaotik ortamına geri döndürmek istiyor olabilir. Boşuna uğraşmasınlar, o günler geride kaldı." ifadelerini kullandı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Birileri ülkemizi 1990'ların kaotik ortamına geri döndürmek istiyor olabilir. Boşuna uğraşmasınlar, o günler geride kaldı. Bugün esas olan, demokrasi ve kamu düzenidir. İçişleri Bakanımız demokratik Türkiye'de kamu düzenin ihyası için yılmadan çalışan bir devlet adamıdır."

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı son videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alarak, "Koruma polisimi sen vermedin mi Süleyman Soylu? Temiz Süleyman'ın istifa olayı var ya, bir gün önce robot hesaplardan tweetler hazırlandı" ifadelerini kullanmıştı. Peker, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan’ın intiharı ile ilgili de iddialarda bulunmuştu.

Sedat Peker son videosunda ne dedi?

Peker’in iddiaları üzerine açıklama yapan Bakan Soylu da "Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum. Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği..." diyerek, "Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum" ifadelerini kullanmıştı.