Fahrettin Koca'ya aşı tepkisi

Sağlık Bakanı Koca dün sözleşme yapılan aşının ilk kısmının Türkiye'ye 11 Aralık'tan sonra gelmesini planladıklarını belirtip 'Aşılama çalışmalarının dört aşamada yürütülmesi planlanmaktadır.' diyerek koronavirüs aşısının önce kimlere yapılacağını paylaşmıştı. Bunun üzerine vatandaşlar zorunlu aşı olmak istemediklerini belirterek sosyal medyadan 'kimesordunfahrettinkoca' etiketiyle tepki gösterdi.

Fahrettin Koca'ya aşı tepkisi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün koronavirüs aşı çalışmalarına ilişkin Türkiye ve dünyadaki gelişmeler, aşının kimlere yapılacağı ve öncelikli grupları açıkladı .

Koca'nın "İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır. İkinci aşamada, toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacaktır. Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsamaktadır. Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacaktır." açıklaması sonrası vatandaşlar da zorunlu aşı olmak istemediklerini belirterek sosyal medyadan tepki gösterdi.

İşte o tepkilerin bazıları: