Fatih Altaylı: Sen alkışlama Haşmet efendi! Seni takan mı var…

Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu, dün akşam 21.00'de sağlık çalışanlarına destek olmak için balkonlarına çıkanları hedef almıştı. Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, 'Karşı olsan kaç yazar, taraf olsan kaç yazar! Seni takan mı var!' diye yanıt verdi.

Fatih Altaylı: Sen alkışlama Haşmet efendi! Seni takan mı var…

Sabah yazarı Haşmet Babaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın çağrısıyla yapılan sağlık çalışanlarına alkışlı destek eylemini hedef almıştı.

Babaoğlu, sosyal medya hesabından “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum’ diyen Babaoğlu, ‘Şimdi alkışlıyoruz diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse” ifadelerini kullanmıştı.

Babaoğlu’nun mesajları, koronavirüse karşı kenetlenen kamuoyundan büyük tepki çekti ve binlerce protesto mesajı aldı.

Bir tepki de Haber Türk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi.

Altaylı bugünkü köşesinde şöyle yazdı:

“Türk halkı şahane bir fikir geliştirdi kendi kendine.
Bin bir zorluk ve bin bir risk altında çalışan sağlık çalışanlarına bir nebze olsun şükran gösterebilmek için, her akşam saat dokuzda pencereye, balkona çıkıp sağlık çalışanlarını alkışlıyor.
Ama dilimin gazeteci demekte başarılı olamadığı, zaten gazeteci olmaktan çoktan vazgeçmiş ve adının tam tersi bir kişiliğe sahip olduğunu her geçen gün biraz daha kanıtlama peşindeki bir “sözde entel” romantik Haşmet efendi “Ben böyle şeylere karşıyım” diye çemkiriyor.
Karşı olsan kaç yazar, taraf olsan kaç yazar!
Seni takan mı var!
Şu çıkışın olmasa adını unutmuşum çoktan, bir gazetede hâlâ yazdığına şaşırdım zaten en çok.
Alkışlayacağız.
Üstelik sadece onları da değil.
Çöpümüzü toplamak için çalışan, suyumuzu akıtmak için uğraşan, ışığımız sönmesin diye gayret gösteren, aç kalmayalım diye dükkanını açan, oralara mal üreten, mal getiren kardeşlerimizi de alkışlayacağız.
Sen alkışlama Haşmet efendi.
Zaten senden alkış bekleyen yok.”