Fatih Altaylı'dan 'Veyis Ateş' açıklaması: 5 gündür açıklama yapmaması...

Veysi Ateş, Sedat Peker'in iddiaları için "yalan" dedi. Ciner Medya Grubu yazılı açıklama yapmasını istedi ancak Ateş yapmadı. Bunun üzerine izne çıkarıldı.

Fatih Altaylı'dan 'Veyis Ateş' açıklaması: 5 gündür açıklama yapmaması...

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in, firai iş adamı Sezgin Baran Korkmaz'ın lüks otelinde bedava tatil yaptığını ve onun "çökme" işlerinde görevler aldığını iddia ettiği gazeteci Veyis Ateş sessizliğini koruyor. Haber Türk programcısı Ateş'in geleceğiyle ilgili soru işaretleri de gündemde. Fatih Altaylı grup yönetiminden aldığı bilgileri paylaştı.

Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili okurlar,

Birkaç günden beri Veyis Ateş meselesini sorup duruyorsunuz.

Sizin kadar ben de meseleyi merak ediyorum.

Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım.

İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi.

Ateş’in “Bu iddialar tamamen yalan” demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi.

Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı.

Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır."