Fatih Altaylı'nın '500 bin TL maaş alıyor' iddiasına Ersin Düzen'den sert sözler

Gazeteci Fatih Altaylı, TRT Spor sunucu Ersin Düzen'in aylık 500 bin TL maaş aldığını iddia etti. Altaylı'nın açıklamalarına Ersin Düzen ve Ercan Taner sert sözlerle yanıt verdi.

Fatih Altaylı'nın '500 bin TL maaş alıyor' iddiasına Ersin Düzen'den sert sözler
Fatih Altaylı'nın '500 bin TL maaş alıyor' iddiasına Ersin Düzen'den sert sözler

Bloomberg'de açıklamalarda bulunan gazeteci Fatih Altaylı, TRT Spor sunucusu Ersin Düzen'in TRT'den aylık 400 bin TL, TFF'den ise aylık 100 bin TL maaş aldığını öne sürdü.

Altaylı şu ifadeleri kullandı:

"Ben Ersin Düzen'i tanımam. Belki canlı 1 kere gördüm. TRT'den ayda 400 bin TL, TFF'den 100 bin TL alıyormuş. Okuduklarımı söylüyorum. Almıyorsa günahını almak istemem. Bütün medyada bunlar yazılıyor. Rıdvan Dilmen de TFF'den maaş konusunu söyledi ama son yayınında dile getirmedi."Altaylı'nın iddiaları üzerine açıklama yapan Ersin Düzen," Bu zamana kadar Allah'a şükür alnım yere bakmadı. Geçmişimde bir tane lekem olmadı. Benimle ilgili TRT'den 400 bin TL, TFF'den 100 bin TL para alıyor diye ekrandan iftira atıyorsun. Eğer bu iftirayı ispatlarsan, bundan sonra Türkiye'de Ersin Düzen'in yüzünü görmeyeceksin. İspatlayamazsan sen ne yapacaksın? Kolay mı bu kadar iftira etmek? 10'da birini almıyorum kardeşim."

'BİRİLERİNE İFTİRA ATARAK YOK EDEMEZSİNİZ'

Altaylı'nın iddialarına yanıt veren Ersin Düzen ise "Bırak ayda 500 bin TL'yi. Kim bu parayı kazanıyor? Bugün benim son yayınım olsa dahi ben bu ülkede onurumla yaşadım. Ben bu ülkede lekem olmadan yaşadım. Anamın, babamın dualarıyla, tırnağımla kazıya kazıya geldim. Benim meslek kariyerim 1992'de başladı. 4 sene üniversite okudum. Birilerine iftira atarak yok edemezsiniz. Bu benim son yayınım olsa bile ben bu konuşmayı yaptım. Bende bu yürek var. Burama geldi artık. Sürekli insanlar birbirlerine iftira atıyor" diye konuştu.

ERCAN TANER: ŞEREFSİZLİK YAPMA FATİH ALTAYLI

Gazeteci Ercan Taner'in Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda da Altaylı'ya yönelik sert ifadeler yer aldı:

"Ya Fatih  Altaylı sen ne işşin? Dürüst insanlara sallama Fatih Altaylı. Ben seni arıyorum telefonu bile açmıyorsun Fatih. Şerefsizlik yapma Fatih Altaylı. Sağa sola saldırma Fatih Altaylı. Fatih Altaylı zamana göre yayın yapıyorsun. Hayatın yalan Fatih Altaylı"  

ALTAYLI'DAN ERCAN TANER'E: KAFAN İYİ Mİ? 

Ercan Taner'in kendisine yönelik Twitter paylaşımları hakkında konuşan Fatih Altaylı," Ercan Taner abuk sabuk bir şeyler söylüyormuş. Beni aradığın falan yok. Kim bilir nereyi arıyorsun. Kafan mı iyi?" dedi. Altaylı, yayında olduğu için telefonu açamadığını ifade ederek, daha sonra Ercan Taner’in kendisini aradığı sırada telefonunu kameralara gösterdi.

'ERCAN TANER ÖZÜR DİLEDİ' İDDİASI

Habertürk TV muhabiri Ayhan Şensoy, sosyal medya hesabından "Ercan Taner program sonrası Fatih Altaylı'yı aradı ve o twitleri kendisinin atmadığını söyledi. Altaylı'dan özür diledi" iddiasında bulundu.