Fatih Ataylı’dan Selvi’ye 'Sedat Peker' yanıtı: Yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'nin iki gün önceki "Sedat Peker’i kim kullanıyor" başlıklı yazısına karşılık “Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de 'Sedat Bey' diyordunuz” diye yazdı.

Fatih Ataylı’dan Selvi’ye 'Sedat Peker' yanıtı: Yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu
Fatih Ataylı’dan Selvi’ye 'Sedat Peker' yanıtı: Yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu

Fatih Altaylı bugünkü yazısında "Şimdi amiral kayığının iktidara fazlasıyla yakın olduğunu her fırsatta vurgulayan yazarları soruyor, 'Sedat Peker’i kim kullanıyor?' diye. Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de 'Sedat Bey' diyordunuz" ifadelerini kullandı.

Altaylı, yazısında şunları kaydetti:

"Niye Sedat Peker’le ilgili bir şey yazmıyorsun? Ne yazayım kardeşim, izliyorum, dinliyorum. Biz vakti zamanında bu köşede Sedat Peker ve benzerleri ile ilgili çok şey yazdık. Biz Peker’in ölüm tehditlerini sineye çekmeyip, hakkımızı mahkemelerde ararken bugün Sedat Peker’e sallayanlar için o 'Ünlü işadamı Sedat Bey' idi. İktidar partisi lehine mitingler düzenliyordu Rize’de. İktidar karşıtı olan kim varsa da alayını tehdit ediyordu kan banyoları ile. Adliye koridorlarında karşılıklı davamızı beklerken ben bir köşede ayakta dikiliyordum. Sedat Peker ise yanında onlarca adamı ile imza dağıtıyordu adalet dağıtılması beklenen yerde.

‘SİZ DE ‘SEDAT BEY’ DİYORSUNUZ’

Şimdi amiral kayığının iktidara fazlasıyla yakın olduğunu her fırsatta vurgulayan yazarları soruyor, “Sedat Peker’i kim kullanıyor?” diye. Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de “Sedat Bey” diyordunuz. Şimdi kim kullanıyor bilemem. Dediğiniz gibi Arap emirlikleri de olabilir, FETÖ’cülükten içeri atılan işadamları da olabilir, herkes olabilir. Çünkü bunlar kullanışlıdır. Bunları bugün kullananlar görmez mi ki, dün kullananların aleyhine dönenler, yarın da bugün kullananların aleyhine döneceklerdir. Doğru olan bunları uzak tutmaktır, olmaları gereken yerde tutmaktır" ifadesini kullandı.

‘İKTİDAR ZAYIFLADIKÇA HORTLARLAR’

"Bakın görmüyor musunuz, dün iktidarın en has adamı Sedat Peker idi, şimdi iktidara sövüyor” diyen Altaylı “Aynı günlerde iktidara sövüp, başbakanları tehdit edeni ise bugün iktidarı savunuyor. Yarın ne olacağını bu yüzden kimse bilemez. Böyle bir rezalette en iyisi hiç araya girmemektir. Çünkü aralarındaki meseleyi bilmemizin imkanı yoktur. Bildiğimiz ise şudur. Güçlü iktidarlar döneminde bu gibi organize suç örgütleri sinerler. İktidar zayıfladıkça hortlarlar. AK Parti iktidarının ilk yıllarına bakın, bir de bugüne bakın ne demek istediğimi anlarsınız."

SEDAT PEKER: SANA BU YAZILARI KİMİN YAZDIRDIĞINI BİLİYORUM DÜŞKÜN ABDULKADİR

Sedat Peker, bugün Youtube’dan yayınladığı 5. Videosunda, Abdulkadir Selvi’ye tepki gösterdi. Peker "Bir tane şey çıktı, düşkün Abdülkadir, ona öyle diyeceğim. Abdülkadir Selvi. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Türk düşmanı bir veliahdı varmış, ben bunları Türkiye'yi karıştırmak için yapıyormuşum. İnsan mısınız? Ulan biz Türkiye'nin bir ağacına aşığız. Bir tane ağacına zarar verecek, vandallık çıkacak, polisin askerin olmadığı yerde biz çıkarız. Ben TOKİ'den daha çok şehit ailelerine daire bağışladım. Kendimin, çocuklarımın parasıyla. Para insanı aptal yapar, para bittiğinde sürekli bir aksiyon içinde olursun… 

Buraya geldiğimizde kimsenin haberi yok. Kimseyle de görüşmüyorum. Plan yapıyorum, bir haber yollamışlar. Bir yetkili benle görüşmek istedi. Filmlerde olur ya, insanla uzaylı karşılaşır. Adam bana bakıyor, bu nereden geldi düştü buraya? Buraya ne yapmaya geldiniz dedi. Dedim iş, ticaret düşünüyorum. Dinlenmeye geldim. Adam bakıyor duymuş ismimizi devamlı…

Sana bu yazıları kimin yazdırdığını da biliyorum Abdülkadir, düşkün Abdülkadir, primci. Pelikan'ın Abdülkadir'i. Yazıklar olsun. Adam değilsin lan sen. Gazeteci yapıyorlar bunları. Ankara'nın kulislerini en iyi öğrenen adam bu. Getirip eline veriyorlar, neyin kulisi, kimi kandırıyorsun sen? Sen düşkünsün! Efendilerin sana konuş dediklerinde konuşursun. Sizin namusunuz, Mehmet Ağar'ın size masa ayırttırıp indirim yaptırttığı kadar.

Düşkün Abdulkadir, sana söylüyorum, diyordun ya Birleşik Arap Emirlikleri, e Mısır'la barıştınız, Müslüman Kardeşler'in lideri Hasan el-Benna. Hayatını okudun mu? Ben sana yollayayım okumadıysan. O ölünce yerine geçen Seyyid Kutub. Hayatını okudun mu? En son yerine geçen Mursi. O da öldü. Mısır'la dostluk grubu kurduk. Bence sorun yok. Herkese böyle böyle yaptık, noldu ne diyeceğiz? Orayla burası kardeş gibi. Oranın etkisiyle ben buraya getirilebilirim.

Sedat Peker'den Abdulkadir Selvi'ye çok ağır sözler

ABDULKADİR SELVİ NE DEMİŞTİ?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin Sedat Peker'le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye alması gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı: "Mafya denilince akla gelen her şey var Sedat Peker’de. Bir mafya liderinin iddialarını doğru kabul edip, mafya ile mücadele edenleri mi suçlayacağız? Sedat Peker orada bir gün dahi kendi imkânlarıyla bulunamaz. Tutunamaz. Daha da önemlisi Sedat Peker orada kendi adına iktidara bu savaşı açamaz. Orada bir istihbarat servisinin desteğiyle korunur ve bir istihbarat servisinin planları doğrultusunda konuşur. Peker’i orada koruyup konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin veliaht prensi olmasın? Yapılacak olan şu, Sedat Peker paketlenip Türkiye’ye getirilmeli ve yargıda hesabı sorulmalı. AK Parti, Sedat Peker’le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye almalı.”