Fatih Belediyesi ile İBB zabıtaları arasında kavga: Ben İmamoğlu'nu tanımam!

Fatih Camii yanındaki alanı otopark olarak kullanma kararı alan İBB’ye Fatih Belediyesi engel çıkardı. Bölgede çalışma yapmak üzere giden İBB zabıtaları, Fatih Belediyesi zabıtalarınca engellendi, kavga çıktı.

Fatih Belediyesi ile İBB zabıtaları arasında kavga: Ben İmamoğlu'nu tanımam!

İBB zabıta ekipleri İSPARK alanına tabela asmak için geldiklerinde, AKP’li Fatih Belediyesi zabıta ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştılar.

Fatih Camii’nin Cenaze Kapısı’nın önünde bulunan alan bir süredir Fatih Kuran Kursu tarafından otopark olarak işletiliyordu. Ancak İBB’nin kararıyla bu alanın İSPARK olarak kullanılmasının önü açıldı.

İBB EKİPLERİNE SALDIRDILAR

İBB ekipleri dün öğle saatlerinde Fatih Camii’ne gelerek alana İSPARK tabelası asmak istedi ancak Fatih Belediyesi ekiplerinin müdahalesiyle karşılaştı.

Fatih Belediyesi, buranın kültürel etkinliklerin de yapılacağı bir alan olması için çalıştıklarını kaydediyor. İBB’nin bölgede yetkisi olmadığını söyleyen Fatih Belediyesi zabıtalarıyla İBB ekipleri arasında sert bir kavga başladı.

‘EKREM İMAMOĞLU’NU TANIMAM’

Yetkinin kendilerinde olduğunu söyleyen bir Fatih Belediyesi çalışanının, “Ben Ekrem İmamoğlu’nu tanımam, Ergün Turan’ı (Fatih Belediye Başkanı) tanırım” ifadeleri ise yetki anlaşmazlığını gözler önüne serdi.