Fatih Erbakan hakkında yeni ‘Adnan Oktar’ iddiası: Örgütün evlerinde kalırdı

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'nün eski mensubu Fırat Develioğlu, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ın geçmişte örgütün evlerinde kaldığını ve örgütsel faaliyetler doğrultusunda kendisine "eğitimler" verildiğini öne sürdü.

featured

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün eski üyesi iş insanı Fırat Develioğlu, Bahar Feyzan’ın YouTube programında örgüte dair soruları yanıtladı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın örgütle ilişkisi olduğunu aktaran Develioğlu, “Ankara’da Bilkent’te örgütün evinde kalırdı” dedi.

Örgütün İbrahim Tuncer adındaki imamının Erbakan’dan sorumlu olduğunu öne süren Develioğlu, ‘Veysel’ adında birinin Erbakan’ı evlere getirdiğini iddia etti.

Develioğlu, Feyzan’ın “Fatih Erbakan evlerde kalıp ne yapıyordu?” şeklindeki sorusunu, “Örgütsel faaliyetler… İşte o tarih itibarıyla ona gösterilmek istenen yüz neyse… Bir de örgütün iki yüzü vardır. Bir gösterilmek istenen yüz, bir de kendi gizli ajandası. Ona o ölçüde eğitimler veriliyordu…” ifadeleriyle yanıtladı.

VERYANSIN TV’DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Geçmişte Adnan Oktar Suç Örgütü içerisinde yer alan Özkan MamatiVeryansın Tv canlı yayınında örgütün siyasi partilerle bağını anlatmıştı.

Fatih Erbakan’ın Adnan Oktar’la görüşmesinde Saadet Partisi’nin başına geçmek için Oktar’dan yardım istediğini belirten Mamati, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yeniden Refah’tan bahsedebilirim mesela… Size bir şey söyleyeyim, bir kişi var: Genel Başkan! Onlar bu konuyu kavram karmaşası yaparak anlatmaya çalışıyor. Erbakan, operasyondan önce de Adnan Oktar’la görüştü. Benim yanımda görüştü. Ben gördüm görüşürken. Kendisi o dönem Saadet Partisi’nin başındaki kişinin Saadet Partisi’nden gönderilmesi ve kendisinin Saadet Partisi’nin başına geçmesi için Adnan Oktar’dan yardım istedi. Ben canlı, fiziki olarak oradaydım. Operasyon oldu, operasyondan sonra “Kaset mi var? Nerede bu kasetler?” Sanki kaset olsa da onlara gönderecekmiş gibi. Sanki bir hukuki delil varmış da, incelemiş gibi videolar çekip destekte bulundu. Sonra yetmedi, Candaş Tolga Işık’ın televizyonunda kitaplarını savunmaya kalktı.”

Daha sonra Veryansın Tv,  Mamati’nin ‘Fatih Erbakan, Saadet Partisi’nin başına geçmek için Adnan Oktar’dan yardım istedi’ iddiasını dönemin Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’a sormuştu. Kamalak, “Benim bir şey söylemem gerekmez. Kamuoyuna yansımış durumda.” demişti.

thumbnail
İlişkili Haber
‘Fatih Erbakan-Adnan Oktar’ ilişkisini eski Saadet lideri Kamalak’a sorduk… Milli Görüş bu sözleri konuşacak

Mamati’nin katıldığı yayının tamamını izlemek için tıklayın:

 

 

Fatih Erbakan hakkında yeni ‘Adnan Oktar’ iddiası: Örgütün evlerinde kalırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!