Fatih Erbakan'dan aşı karşıtlığına devam... Doktorları kızdıracak mesajlar verdi

Daha önce, koronavirüs aşısı olanlarla ilgili, 'O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı, 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir'" yorumu yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan yine ilginç açıklamalar geldi.

Fatih Erbakan'dan aşı karşıtlığına devam... Doktorları kızdıracak mesajlar verdi

Türkiye'de 60 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşılama mücadelesi devam ederken aşı karşıtları da boş durmuyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde aşı karşıtı bazı kişilerle birlikte düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 aşılarına ilişkin açıklama yaptı.

Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını iddia eden Erbakan, "Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa'ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık." dedi.

İnsanların dolaylı olarak aşıya zorlanmasının haksız ve hukuksuz olduğunu savunan Erbakan, bu konuda resmi adım atarak Danıştay'a başvurduklarını bildirdi.

ERBAKAN, KORONAVİRÜS AŞILARININ VARYANTLARA NEDEN OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜ

Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Erbakan, Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.

Erbakan, bilim adamlarının açıklamarının aksine "mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür." diye konuştu.

Erbakan, bir kişiye iki farklı tür aşının yapılmasının tehlikeli olduğunu iddia etti.

'3 KULAKLI, 5 GÖZLÜ YARATIKLAR DOĞABİLİR'

Fatih Erbakan, daha önce de koronavirüs aşılarıyla ilgili gündem yaratacak ifadeler kullanmıştı. Aşı olmadığını ve olmayı da düşünmediğini belirten Erbakan, mRNA aşısı olanlar için "mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı, 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir. Biz pandeminin başında bir demeç vermiştik. O zaman demiştik ki bu virüs siyonizmin amaçlarına hizmet edecek. Şu anda da aynı endişemiz devam ediyor" demişti.