Fatih Portakal, İmamoğlu'nun kuracağı kanala mı geçecek?

İstanbul'a taşınan Olay TV'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ekibi tarafından devralındığı söylentileri üzerine bir iddia da Fatih Portakal’la ilgili geldi. Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, FOX TV’den istifa eden Portakal’ın bir yıl sonra Olay Tv’de başlayabileceğini öne sürdü. 

Fatih Portakal, İmamoğlu'nun kuracağı kanala mı geçecek?

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne yakın bir yerde ofis tuttuğunu belirterek, “Öyle anlaşılıyor ki amiral gemisi olarak belirlenen OLAY TV ile birlikte Tele-1, KRT ve Halk TV, İBB tarafından fonlanarak Cumhurbaşkanlığı sürecinde Ekrem İmamoğlu’nun arkasında duracaklar” dedi.

“Ekrem İmamoğlu da aynen Muharrem İnce gibi, Macron tarzı, tüm siyasi partilerden ‘bağımsız’ bir yol izleyerek, parti kurmadan Cumhurbaşkanlığına hazırlanacak” diyen Uğur, yazısında İncen’nin aksine İmamoğlu’nun arkasında bir medya gücü olduğuna dikkat çekti.

Uğur, “Fox TV ana haber bülteninden sürpriz biçimde ‘Çok yoruldum, kendimi tekrar ediyorum, artık emekli olup organik tarım yapacağım’ diyerek ayrılan Fatih Portakal’ın, bir yıl sonra ‘Bu iş bana göre değilmiş, çok sıkıldım’ diyerek OLAY TV’nin ana haber sunucusu olarak karşımıza çıkmayacağını kim bilebilir?” ifadelerini kullandı. 

‘İMAMOĞLU’NUN BESLEME MEDYASI VAR’

Fuat Uğur’un yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İnce’nin sermaye desteği çok sınırlı. CHP tarafından merkezî olarak yalnızlığa terk edilmiş durumda. Dış desteği yok denecek kadar az. Muhafazakâr kesim kendisine mesafeli.

İnce’de ne yoksa İmamoğlu’nda hepsi var. Açık ve gizli tüm yurt dışı desteğinin yanı sıra İmamoğlu görüntüde de olsa merkez sağ bir geçmişten geliyor. İşte bu yüzden Muharrem İnce maksimum yüzde 50’lik bir hedef kitleye hitap ederken, İmamoğlu hedef kitlesini yüzde 60-70’e kadar büyütmenin hayalini kuruyor. Dolayısıyla bunun yolunun da medyadan geçtiğini çok iyi bildiğinden adımlarını atıyor.

Öyle anlaşılıyor ki amiral gemisi olarak belirlenen OLAY TV ile birlikte Tele-1, KRT ve Halk TV, İBB tarafından fonlanarak Cumhurbaşkanlığı sürecinde Ekrem İmamoğlu’nun arkasında duracaklar.

Ekrem İmamoğlu ve ekibi başından beri bu süreci kurgulamaktaydı.

Daha önce yazmıştım(*). Artık İmamoğlu’nun bir besleme medyası var.

Sürprizlere açık olun.

Fox TV ana haber bülteninden sürpriz biçimde “Çok yoruldum, kendimi tekrar ediyorum, artık emekli olup organik tarım yapacağım” diyerek ayrılan Fatih Portakal’ın, bir yıl sonra “Bu iş bana göre değilmiş, çok sıkıldım” diyerek OLAY TV’nin ana haber sunucusu olarak karşımıza çıkmayacağını kim bilebilir? Nitekim Portakal Twitter hesabından yaptığı açıklamanın içinde geçen şu cümle tam da bu tahminimi teyit eder nitelikte:

“Bu yıl ve belki sonrasında toprağın sakin ritminde yaşayıp ruhumu ve bedenimi dengeleyeceğim...”