Fatih Portakal’dan CHP’ye 'Muharrem İnce' sitemi

Fox TV Anahaber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, yeni bir hareket başlatacağını duyuran Muharrem İnce ile ilgili tepkisizlik politikası izleyeceği belirtilen CHP'nin tutumunu eleştirdi.

Fatih Portakal’dan CHP’ye 'Muharrem İnce' sitemi

'Bin günde memleket hareketi' isimli yeni bir siyasi hareket başlatacağını duyuran CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile ilgili CHP Genel Merkezinin 'tepkisizlik politikası' izleyeceği belirtildi.

İnce'nin iddialarına yazılı açıklama ile cevap veren CHP yönetiminin, gündemde tutulmaması ve tepki verilmemesi politikası kapsamında, parti içinde düzenli olarak hazırlanarak milletvekilleri ve örgüte gönderilen Haftalık Bilgilendirme Raporu’nda, geçen haftanın tüm gelişmeleri madde madde sıralanırken; İnce’yle ilgili herhangi bir gelişmeye yer verilmemesi dikkat çekti.

Fox TV Anahaber sunucusu, gazeteci Fatih Portakal, Muharrem İnce ile ilgili CHP'nin tutumunu eleştirdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Portakal; "Köklü bir parti kendi içinden yetişmiş birine bu kadar mı mesafe koyar, böylesi kalınduvarlar mı örer? Parti içi demokrasiymiş bir de! Ülkede demokrasi nasıl işliyorsa partilerde de ayni. Değişmez lider ve halinden memnun yakın çevresi..." ifadelerini kullandı.