Fatih Terim maç sonu isyan etti

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, berabere kaldıkları Beşiktaş derbisi sonrası koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fatih Terim maç sonu isyan etti

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Fatih Terim, “50 bin taraftardan yoksun olmak kolay değil. Özellikle Beşiktaş gibi ciddi bir rakip, şampiyonluk adaylarından biri ve derbi olan bir maçta, hele hele 2. yarı hapsettiğimiz bir oyunda kazanamadık. IFA, 2 ay içinde isterseniz milli takıma oyuncu vermeyebilirsiniz dedi. Türkiye’de aklınıza gelecek her kurum ve kuruluş, toplantılarını iptal etti. Bir tek futbol, basketbol, hentbol… Bunlar temas oyunu. Oyuncuya temas etme, 1.5 metrede dur mu diyelim?” dedi.

Maçların ertelenmemesine tepki gösteren Terim, “En büyük espri, Tenis Federasyonu maçları erteliyor. Neden seyircisiz oynuyoruz? Korona yüzünden mi? 850 resmi görevli var. Birimizde çıkarsa, Allah korusun, şurada top toplayıcı çocuklar var, bizim canımız, bizim ailemiz yok mu? Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Salı günü UEFA’nın bir toplantısı var. Bakın toplantıya futbolcular birliği çağrılıyor mu? Bizde futbolcular birliği hiçbir şey yapamaz! Yerli, yabancı oyuncuların nasıl bir araya gelemediğine de inanamıyorum. Eşimiz, ailemiz, çocuğumuz… Üzülüyorum buna ben. İşin aktörü oyuncular, hocalar, hakemler. Bunlar olmazsa futbol oynamaz. Seyirci de var. Bu 4 aktör olmazsa olmaz. Bunların hiçbirine sorulmuyor. Herkes söyleniyor, kimse söylemiyor. Ben söylüyorum” diye konuştu.