Fatih Tezcan ile Burhan Kuzu arasında FETÖ tartışması

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu ile Atatürk düşmanlığıyla bilinen iktidara yakın yazar Fatih Tezcan arasında "FETÖ" tartışması çıktı. Kuzu'nun UEFA Avrupa Ligi finalinde kupayı kazanan İspanyol takım Sevilla ile ilgili attığı tweet, Tezcan'ı öfkelendirdi.

Fatih Tezcan ile Burhan Kuzu arasında FETÖ  tartışması

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu'nun UEFA Avrupa Ligi finalinde kupayı kazanan İspanyol takım Sevilla ile ilgili attığı Tweet, Kuzu'yu Fatih Tezcan'la karşı karşıya getirdi.

Burhan Kuzu söz konusu Tweet'inde Sevilla'nın başarısını kutlayarak "Bizim takımlarımız için de hedef Avrupa olmalıdır. Tesadüfen kazanılan bir şampiyonluğa güzelleme yapmayı bırakıp, Sevilla gibi istikrarlı ve başarılı olmayız" diye yazdı.

Kuzu'nun bu Tweet'ini alıntılayan Fatih Tezcan ağır ifadelerle Kuzu'yu FETÖ'cü olmakla suçladı. Tezcan, Kuzu'nun "Tesadüfen şampiyonluk kazanan" ifadesine gönderme yaparak "Bu ülkedeki en büyük tesadüf senin gibi 'makam manyağı' bir eziğin profesör olabilmesidir. Erdoğan'a kininden dolayı AK Parti'ye bu kez de Galatasaray üzerinden ters saldırmışsın. Ne oldu Burhan? " dedi. 

Burhan Kuzu'nun 22 Ağustos tarihli Tweet'ini daha sonra sildiği görülürken, Tezcan şunları söyledi: 

"Burhan Kuzu bu twitimden sonra Galatasaray’a saldıran, Ak Parti’ye operasyon amaçlayan ve gündem değiştirmeyi hedefleyen saçmasapan twitini silmek zorunda kaldı. Ben cevabımı elbette silmeyeceğim için onun twit görselini buraya ekliyorum ki @Akparti dostunu düşmanını iyi seçsin!"

Burhan Kuzu ve Fatih Tezcan geçmişte FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e olan övgüleriyle biliniyor.

Geçmişte Fetullah Gülen’e övgüler düzen Tezcan, “Gülen’i günde 20 saat dinlerdim” demişti.