Fatma Girik’in kardeşi: Hastanede korona oldu

featured
service

Hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, ‘Hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu’ dedi.

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik 79 yaşında hayatını kaybetti. İstanbul’daki özel hastaneden yapılan açıklamada Kovid 19’a bağlı zatürre tedavisi gören Girik’in çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

‘HASTANEMİZE SON YATIŞI YAKLAŞIK 10 GÜN ÖNCE OLDU’

Prof. Dr. Simru Tuğrul yaptığı açıklamada, “Fatma Girik’in son olarak zatürre ve solunum yetmezliğine bağlı olarak hastanemize yatışı gerçekleştirildi. Yapılan tetkiklerde Kovid-19’a bağlı bir viral enfeksiyon olduğu görüldü. Bu nedenle yoğun bakımda takip ve tedavisine başladık. Ancak yapılan tedavilere rağmen kendisinde çoklu organ yetmezliği gelişti. Bu sabaha karşı yapılan tüm müdahalelere rağmen sabah saat 7 civarında hakkın rahmetine kavuştu. Kendisini biz çok severdik ve hastanede yattığı süreçlerde de şahsen tanıma fırsatı bulduk. Çok değerli bir insandı, çok pozitifti, espri anlayışı müthişti. Kendisini çok seviyorduk. Kendisinin ara ara zatürre enfeksiyonları oluyordu. Hastanemizde bir yattı ve çıktı. Fatma Girik zaten bir süre Bodrum’daydı. Ancak hastanemize son yatışı yaklaşık 10 gün önce. Zaten kendisi çeşitli hastalıklar nedeniyle kısmen solunum cihazı destekli geceler geçiriyordu. Aynı zamanda gündüzde oksijen desteği alıyordu” dedi.

‘ABLAM HASTANEYE GELDİĞİNDE KOVİD-19 DEĞİLDİ’

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik ise, “Ablam hastaneye geldiğinde Kovid-19 değildi. Ablam hastaneye geldiğinde yürüme ve konuşma zorluğu çekiyordu. Saat 7 gibi ablamın vefat ettiğini öğrendim. Yollarda kardan dolayı kötü olunca anca gelebildim. Ablamı en son 20 gün önce Bodrum’da gördüm” diye konuştu.

Kardeşi Günay Girik “Bakıcısına veya gelenine gidenine bile test yaptırılsaydı. Çünkü ablamda korona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ben ablamı 2 senedir öpmedim bile, cenaze işlemleri ise yarın Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Akabinde Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Daha sonra Bodrum’a götüp toprağa vereceğiz. Ben hastane yönetimi ile ilgili bir ihmal vardır demiyorum. Ama koronayı kesin burada oldu. Ama hastane ihmali mi, yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir ben bunu araştıracağım peşindeyim” şeklinde konuştu.

YARIN TÖREN DÜZENLENECEK

Girik için yarın saat 10.00’da Şişli Belediyesi’nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreni düzenlenecek. İkinci tören ise saat 11.00’de Cemal Reşit Rey’de yapılacak. Fatma Girik’in cenazesi, Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum’a gönderilecek. Girik’in 2015 yılında vefat eden hayat arkadaşı yönetmen Memduh Ün’ün Torbalı Mezarlığı’ndaki kabrinin yanında defnedileceği öğrenildi.

Fatma Girik’in kardeşi: Hastanede korona oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!