Fazıl Say’dan 'erken seçim' çıkışı: Boğazımdan geçmiyor...

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, TL değer kaybetmeye devam ederken, fiyatını 12 ile çarptığı suyun bile ‘boğazından geçmediğini’ ve erken seçim istediğini söyledi.

Fazıl Say’dan 'erken seçim' çıkışı: Boğazımdan geçmiyor...

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında TL'de değer kaybı hızlanırken, dolar 11 TL'yi geçti. TL'deki değer kaybına Twitter'dan tepki gösteren piyanist Fazıl Say, "30 yıldır 'turne insanıyım' şu an Hollandadayım. Normal aslında. Ve hayatımda ilk kez, çok farklı hissiyatlardayım fiyatlarla ilgili. 'Normal bir akşam yemeğini' geçtim, su bile içsem, Euro fiyatını artık 10’la, 12’yle filan çarpıp, TL olarak görünce boğazımdan geçmiyor kardeşim!" dedi.

'ERKEN SEÇİM İSTİYORUM'

Say, devamında ise şu ifadeleri kullandı:

“Mesele burada başlıyor, bu krizin büyüklüğü, bu bahsettiğim 'imkânı olan kesim' için bile mümkün olan ve 'normal' olan; arada bir yurtdışına seyahat, imkan varsa çocuğunu yurtdışında okutma, İş için gittiğin yerde bir 'normal' akşam yemeği gibi bütün bunlar yok ve zor artık. Kusura bakma kardeşim! Ben faizdi şuydu buydu duymak istemiyorum! Ben bu iş düzelsin, memleketim yine iyiye kavuşsun istiyorum. Erken seçim istiyorum, değişim istiyorum, bir yerde 'yeniden başlanmasını' istiyorum. Önce toplum için, sonra ailem için. Samimi olarak!”