‘Fazla faiz verdiğini duyduk, verdik demiyorlar da ‘Seçil bizi kandırdı’ diyorlar’

featured

“Fatih terim Fonu’yla aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu 40’ı aşkın kişiden yüksek faiz vaadiyle para toplayan Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan’ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, sorularımı yanıtladı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Karaaslan, Erzan’ın toplandığı paraları nasıl işlettiğiyle ilgili soruya, “Yatırım fonu aldığını söylüyor. Araba alım satımına ve icradaki gayrimenkullere aracılık ediyormuş” dedi.

“Batıyor mu?” sorusuna Avukat Karaaslan şöyle yanıt veriyor:

“Yörükler diyor ki “Tefeciler bankacı olduğunu anladı, fazlasını vermezsen ihbar edecekler.” Seçil’in en büyük korkusu bankadan atılmak. Onların ağzını kapatmak için kazanamadığı parayı vermeye başlıyor.

2021’de borsa altüst oluyor.  Daha çok para bulmak istiyor, borsada kaldıraçlı işlem yaptığı için. Daha çok faize batıyor.”

Saymaz’ın yazısının satır başları şöyle:

“Bence nitelikli yalanlar değildi İsmail Bey. Bu belgelerle bu kadar parayı siz bankacıya verir misiniz? “Daha fazla faiz verdiğini duyduk, verdik” demiyorlar da diyorlar ki “Seçil bizi kandırdı.”

Seçil yalancı, diyecek lafım yok. Seçil’in yüzüne söyledim. Ama 4.000.000 dolar alabilecek nitelikli bir yalan söylemiyor.

Bir tek Belözoğlu masum. Niye? Çünkü Volkan Bahçekapılı’nın getirdiği evrakı beğenmiyor. Ertesi gün bankaya damlıyor. Asiye Öztürk’ten çift imza alan tek ve ilk insan. Diğerlerinin hepsi Seçil’in paraları ödeyemeyeceği duyulunca evrak peşine düşüyor.

Ntelikli bir yalan söylemesine gerek olmadan insanlar kulaktan kulağa reklamla paralarını teslim etmiş. Siz verir misiniz? Ben 1.000 dolar vermem o bloknotlara.

■ Ama vermişler.

Niye vermişler? Seçil’in çok faiz verdiğini bildikleri için.

■ Seçil Erzan’a mı veriyorlar, bankaya mı?

Bence ‘Seço’ları ile Seçil Erzan iç içe geçmiş. Sadece Seço’ya vermemişler, sadece banka müdürüne de. Artık bir marka haline gelmiş. Kendi başına bir banka olmuş.

Herkes diyor ki “Seçil’in Çorlu’dan Florya’ya transfer olacak altyapısı yoktu.” Florya’dan Levent’e gelecek altyapısı da yoktu. Nasıl geldi? Yükselen ivmeli bir çalışan, herkesle ilişkisi iyi olan bir Seço; ikisi biraraya geldiğinde ikna etmesine gerek yok ki.

■ Şu an ne düşünüyor?

“Suçluyum ama ben de battım” diyor. Mal varlığı gitti. Siz hiç duydunuz mı birinden, “Üç katı fazla aldık, bize para kazandırdı” dediğini?

■ Yeni alacaklı çıkıyor mu?

Çorlu’da yeni bir soruşturma başlatılmış. “Alabilir miyiz” diye şikayet hakkını kullanan var. “10 sene önce para vermiştik, alamadık” diyen de. 10 senedir aklın neredeydi?

Terim’in bütün hesapları Seçil’in kontrolündeydi

■ Fatih Terim’den para aldı mı, almadı mı?

Terim’le 11-12 senelik hukuku var. Bütün bankacılık işlemlerini Seçil yapmış. Krediler kullandırılmış, fonlar kapatılmış. Maaşlar ödenmiş. Bir sürü para transferleri var. Hoca yatırım fonu almış. Gecelik repolar yapmış.

Seçil, “Hocaya zarar vermedim, artıdaydı, kayıp yaşatmadım” diyor.

■ Duruşmada Terim’den 300.000 dolar aldığını ve kat be kat geri verdiğini söylüyor.

Yurt dışında ev satılmış. “O parayı değerlendirdim ve 300.000 doların fazlasını hocaya verdim” diyor.

■ Fonda işletmek üzere para almamış, öyle mi?

Hayır. Hocanın bütün hesapları kendi yönetimindeymiş.

■ Terim’in avukatı Tufan Karataş, hesabında 3.500.000 dolar eksilme olduğunu ve parayı Erzan’ın tırtıkladığını söylüyor.

Terim şikayetçi olmuş, biz bilmiyoruz. Ancak şikayetçi olduğu konuyla alakalı savcılık ifade almadı. İfadeye çağrılırsak şunu söyleyeceğiz: “Terim’in hesaplarından bir örnek verin, inceleyelim. Varsa eksiğimiz kabul ederiz.” Seçil, “Hocanın gelirleri resmiydi” diyor.

■ Sizce bu fonu nasıl oldu da Fatih Terim’in çevresine yaydı?

Kimseye ‘Fatih Terim Fonu’ ya da ‘Hakan Ateş Fonu’ dediğini düşünmüyorum. Bence “Terim de Ateş de buradan para kazanıyor” dedi.

■ O da Terim’in referansını kullanarak para topluyor.

Seçil’in Terim referansıyla iş yapmasına gerek yok. Zaten her dakika Fatih hocayla, karısıyla, Nur Erkasap’la beraber.”

‘Fazla faiz verdiğini duyduk, verdik demiyorlar da ‘Seçil bizi kandırdı’ diyorlar’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!