Federasyon faturayı Şenol Güneş’e kesti… ‘Halı sahada oynar gibi!’

featured

Büyük umutla gidilen Euro 2020’de yaşadığımız hezimet sonrası gözler Şenol Güneş’e çevrildi. Güneş, istifa etmeyeceği sinyali verdi. Ancak başarısızlığın faturası Güneş’e kesildi. Federasyonda Güneş’e sert eleştiriler olduğu öğrenildi.

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda oynadığı üç maçı da kaybeden ay-yıldızlı ekip, grubunu son sırada tamamladı.

Puan alamayan Türkiye, üç maçta kalesinde 8 gol gördü. Milli takım üç maçta yalnızca 1 gol atabildi.

Ay-yıldızlı ekip, tarihindeki en kötü turnuvasını EURO 2020’de geçirdi.

EURO 96’da puan alamayan ve gol atamayan Türkiye, Hırvatistan ve Portekiz’e 1-0, Danimarka’ya da 3-0 mağlup olarak turnuvayı -5 gol averajıyla tamamlamıştı.

Milli takım, EURO 2020’yi ise -7 gol averajıyla kapattı.

Büyük umutla gidilen Euro 2020’de yaşadığımız hezimet sonrası gözler haklı olarak Şenol Güneş’e çevrildi.

Ancak Güneş, istifa sorusuna olumsuz yanıt verdi.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu’nda Şenol Güneş’e yönelik yoğun eleştiriler olduğu iddia edildi.

HaberTürk’ten İbrahim Yıldız, Güneş’e yönelik eleştirileri ve son durumu şöyle aktardı:

“(Şenol Güneş’e yönelik eleştirilerilerle ilgili) En önemli ayrıntı, Milli Takım kampının neden Riva yerine Antalya’da yapıldığıydı. Ardından Almanya kampı. Özellikle Antalya kampının tatil havasına büründüğü öne sürülüyor. Üstelik, Antalya ve Almanya kampları için harcanan paranın 1 milyon Euro’nun üzerinde olması da dikkat çekici. Bu paranın 700 bini Antalya’daki kampa harcandı. Riva’da Futbol Federasyonu’nun tesisleri varken…

İkinci eleştiri ise Şenol Hoca’nın teknik ekibinin yetersizliği oldu. Günümüz futbolunda artık “tek adam” döneminin çok gerilerde kaldığı bir gerçek. Almanya, İtalya, İngiltere gibi takımların teknik ekibinde psikologların bile yer aldığını bilmeyen yok.
Yeni görüşlere, eleştirilere kapalı olmanın nelere mal olduğu ortada.
Bir başka eleştiri ise hem federasyona hem de Şenol Güneş’e. Oyuncularla sağlıklı iletişim kuracak yaşı onlara yakın, eski bir milli futbolcunun neden kampta olmadığı. Bahsettiğimiz isim Hamit Altıntop. Bilindiği gibi Altıntop, Avrupa’da yetişmiş, önemli takımlarda oynamış kariyeri başarılarla dolu. Federasyon üyesi Hamit Altıntop deneyimi ve genç oluşu ile çok daha yararlı olabilirdi. Bu görevi Selim Soydan’dan beklemenin ne denli yanlış olduğunu gördük.

Federasyona yakın isimlerden öğrendiğimiz kadarıyla, yaşanan hezimet sonrası Şenol Güneş’e bir güvensizlik söz konusu. Bu tepkiler önümüzdeki günlerde ne gösterir bilinmez. Dünya Kupası eleme maçlarına kadar bir değişim olabilir mi? Ya da Şenol Güneş “tüm sorumluluk bende” diyerek istifa eder mi?
Federasyon yetkilileri, “Bu takım bu kadar kötü oynar mı? Halı sahada oynar gibiydiler” diyerek faturayı Şenol Güneş’e kesti bile.
Belli bir sistemin olmayışı, teknik ve taktik eksiklikleri herkes gördü. Bu sorunun temel nedeni, kamp döneminin iyi geçirilmediği şeklinde öne sürülüyor.
Anlaşılan Şenol Güneş ilerleyen günlerde masaya yatırılacak. Elbette bu yoklukta harcanan paralara ve Avrupa’da sonuncu olmamıza üzülüyoruz. Çözüm değişim mi, yoksa yeni bir revizyon mu? Tartışılmalı…”

Federasyon faturayı Şenol Güneş’e kesti… ‘Halı sahada oynar gibi!’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 sene önce

    Şenol hocanın yetersizliği net bir şekilde herkes tarafından görüldü.bu gruptan,bu futbolcularla ikinci olarak çıkamıyorsan zaten bırak bu işi.tecrübesizlik falan diye gerekçe aramak gülünç bence.

    Cevapla
  2. 1 sene önce

    Daha neyi bekliyorlar bu çakma filozofu görevden almak için anlamıyorum!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!