Fenerbahçe taraftarlarından 'Bein Sports iptal' kampanyası

Spor Toto Süper Lig'de takımlar için belirlenen harcama limitleri belli oldu. Fenerbahçe taraftarı haberin ardından sosyal medyada ''Bein Sports aboneliğini iptal ediyoruz'' kampanyası başlattı.

Fenerbahçe taraftarlarından 'Bein Sports iptal' kampanyası

TFF'nin bugün açıkladığı harcama limitlerine taraftarlar tepki yağdırdı. Harcama limitlerinden en çok rahatsız olan kulüplerden birisi Fenerbahçe oldu. Taraftarlar, sosyal medya üzerinden #beinsportsiptal etiketiyle tepkilerini gösterdi.

Türkiye'de transfer sezonunun resmen başlamasıyla harcama limitleri merakla bekleniyordu. Harcama limitlerinin açıklanmasının ardından taraftarlar sosyal medyada bu limitlere büyük tepki gösterdi. Özellikle Fenerbahçe taraftarları, #beinsportsiptal etiketiyle Twitter üzerinden yayıncı kuruluşla olan üyeliklerini sonlandırma çağrısı yaptı. Harcama limiti en yüksek olan takım Galatasaray olurken, en düşük limiti olan kulüp ise Kayserispor oldu.TFF tarafından yapılan açıklamada harcama limiti en yüksek takımlar sırasıyla Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Başakşehir, Gaziantep FK ve Trabzonspor oldu.

LİMİTLER NASIL BELİRLENDİ?

Hesaplama, kulüplerin son 3 sezonu kapsayan finansal tablolarındaki veriler baz alınarak oluşturulan yeni sezon bütçesi üzerinden yapılıyor. Örneğin, bu sezon 2016-2017, 2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarının finansal tablolarındaki verilere enflasyon düzeltme kat sayısı uygulanarak 2019-2020 sezonu bütçesi hazırlandı ve harcama limiti de bu bütçe baz alınarak oluşturuldu.

FENERBAHÇE TARAFTARLARINDAN İPTAL ÇAĞRISI

Fenerbahçe'nin en büyük taraftar gruplarından birisi olan "12 Numara" sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla beIN SPORTS üyeliklerinin iptali için çağrıda bulundu. Örnek iptal dilekçesini hazırlayacaklarını belirten taraftar grubu, iptal çağrısını bu görselle duyurdu