Fenerbahçe’den a spor açıklaması: Ciddiye almayın

Fenerbahçe yönetimi A Spor kanalında Erman Toroğlu'nun sözlerini sert şekilde eleştirdi. Açıklamada 'Türk spor tarihinde ilk defa spor kanalı olmayan bir kulübün spor kanalı olan bu zümreye doğru zaman ve doğru yerde Kulübümüzün gereken cevabı vereceğine dair tüm camiamızın içi rahat olmalıdır.' denildi.

Fenerbahçe’den a spor açıklaması: Ciddiye almayın

Yeni Malatyaspor- Trabzonspor maçının ertelenmesine Malatyaspor ve Fenerbahçe yönetimleri tepki gösterdi. Trabzonspor yönetimi erteleme talebinin kendilerinden gelmediğini savundu. Spor yorumcusu Erman Toroğlu ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u eleştirdi.

A Spor canlı yayınında Ali Koç’a “yalı çocuğu” diyen Toroğlu, “Artçılar devam ediyor. Maç başladı, 15 bin kişi öldü, değer mi bu yaptıklarınıza? İnsan sağlığından daha önemliyse Fenerbahçe şampiyonluğu kupayı versinler. Herkes dışarıda yatıyor, ayıptır ya! Al kupayı git, yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Toroğlu’nun sözleri sosyal medyada geniş yankı bulurken Fenerbahçe kulübü yaptığı yazılı açıklamayla taraftarına seslenerek “a spor’u ciddiye almayın” dedi.

İşte Fenerbahçe’nin açıklaması:

Sevgili Fenerbahçe Camiası,

Bu gece Aspor kanalında yapılan yayınlar, kullanılan kelimeler, ifade edilen iddialar ve bunları dile getiren sözde medya mensuplarına lütfen takılmamanızı, ciddiye almamanızı önemle rica ederiz.

Zira, bu ve benzeri zihniyetlere paye vermek ciddiye almak hatta bizlere gelen binlerce mesajda ifade edildiği gibi tesislerimizden men etmek bunları ödüllendirmekten öteye gitmeyecektir.

Kime ve neye hizmet ettikleri apaçık ortada olan, Türk spor tarihinde ilk defa spor kanalı olmayan bir kulübün spor kanalı olan bu zümreye doğru zaman ve doğru yerde Kulübümüzün gereken cevabı vereceğine dair tüm camiamızın içi rahat olmalıdır.

Öte yandan, bilmenizi isteriz ki; bu mecranın ve kıymeti harbiyesi olmayan bir kaç sözde medya mensubunun bizlere ettiği her hakaret bizi yücelterek, onore etmekte ve bizim son dönemde dile getirdiğimiz endişelerimizde ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha tüm kamuoyuna göstermektedir.

İyi geceler Sevgili Fenerbahçeliler,