Fenerbahçe'den yayıncı kuruluşa protesto

Fenerbahçe, MKE Ankaragücü maçında yayıncı kuruluşu protesto etti: Rejiye ve yönetmene müdahale istemiyoruz. 'BeFair' (Adil ol)

Fenerbahçe'den yayıncı kuruluşa protesto
Fenerbahçe'den yayıncı kuruluşa protesto

Süper Lig'in 19'uncu haftasında Fenerbahçe'nin evinde Ankaragücü'nü ağırladığı karşılaşma sırasında Ülker Stadı'nın reklam panolarında yayıncı kuruluşun logosunu çağrıştıracak şekilde, "Rejiye ve yönetmene müdahale istemiyoruz. 'BeFair' (Adil ol)" yazıları yer aldı.  

Maçın ardından da sarı-lacivertli futbolcular "Talebimiz adil ve tarafsız yayancılık", "Rejiye ve yönetmene müdahale istemiyoruz" yazılı tişörtler giyerek yayıncı kuruluş mikrofonlarına karşılaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.  

Ancak, yayıncı kuruluş Fenerbahçe'nin maç sonu röportajlarını yayınlamadı. 

Bu arada, sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, maç sonrası yaptığı açıklamada, "Taraftarlarımız, yayıncı kuruluş konusunu boşlamasınlar ve hazırlıklı olsunlar çünkü bu bir sorundur. Özetlerden, çizilen çizgilerden, gösterilen yavaş çekimlerden tutun, kabul edemeyeceğimiz küfür olayı tazeliğini koruyor" dedi. 

KULÜPTEN AÇIKLAMA 

Mücadele öncesi ve sonrası bunlar yaşanırken, Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinde konuyla ilgili açıklama yayımladı. Açıklamada, "Teknik Direktörümüz ve oyuncularımız kurallar doğrultusunda maç önü ve maç sonu röportajlarına katılmışlardır. Röportajların şu ana dek yayınlanmamış olması yayıncı kuruluşun tercihidir" ifadelerine yer verildi.

ALİ KOÇ:SIKINTILI SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Yayıncı kuruluşla sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini hatırlatan Ali Koç, şunları kaydetti:

"Taraftarlarımız bu konuda da hazırlıklı olsunlar. Bu konuyu boşlamasınlar, çünkü bu bir sorundur. Sorununun neler olduğunu geçen hafta söyledim, özetlerden, çizilen çizgilerden, gösterilen yavaş çekim pozisyonlardan tutun, Fenerbahçe ile ilgili orada artık kabul edemeyeceğimiz, küfür olayı ile ortaya çıkan konu, tazeliğini koruyor. Biz de adım adım hamlelerimizi yapıyoruz. Yayıncı kuruluşun sahipleriyle, kurumla sorunumuz yok, sıkıntımız oraya çöreklenmiş yapının Fenerbahçe ile uğraşması, Fenerbahçe'ye bakış açısı, bunu yaparken de hiçbir şeyden çekinmeden yapıyor olmaları bardağı taşırmıştı. Biz de bundan sonra ilişkilerimizin aynı olmayacağını ifade etmiştik. Biz de kendi doğrularımız çerçevesinde tepkimizi koymaya devam ediyoruz. Maç sonunu bilmiyorum ama maç öncesi röportajlarda giyilen tişörtü beğenmediler ki yayınlanmadılar. Ledlerde de tepkimizi koyduk. Biz adil, tarafsız, herkese eşit mesafede olan bir yayın ilkesi istiyoruz, fazla bir şey istemiyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz, yayıncı kuruluş başarılı olacak para kazanacak ki futbol pastası büyüyecek. Onlar bizim ticari ortağımızdır."

Ali Koç, "Kulüpler Birliği toplantısında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile görüştünüz mü?" sorusuna ise, "Tabii ki görüşüyoruz. Problem yok, o kendi camiası için doğru bildiklerini ben de kendi camiam için doğru bildiklerimi söylüyorum. Başkan olarak görevimiz camialarımızın çıkarlarını korumak ama aynı şekilde asgari müşterekte buluşabiliyoruz. Benim kendisine sevgim ve saygım vardır." yanıtını verdi.