Fenerbahçe’nin maçı ertelenebilir…

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Fenerbahçe ile GMG Kırklarelispor arasında oynanacak rövanş karşılaşması ertelenebilir.

Fenerbahçe’nin maçı ertelenebilir…

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında Fenerbahçe ile Kırklarelispor arasında oynanan maç öncesinde önemli bir gelişme yaşandı ve karşılaşmanın ertelenme durumu ortaya çıktı.

2. Lig Beyaz Grup’ta yer alan Kırklarelispor, geride kalan hafta sonu Hekimoğlu Trabzon ile oynayacağı maç için Trabzon’a gitti. Ancak Karadeniz Bölgesi’nde yoğun kar yağışının olumsuz hava koşullarına neden olması nedeniyle müsabaka ertelendi. Bölgede uçuşlar iptal olduğu için de Kırklarelispor henüz Trabzon’dan ayrılamadı.

Tümspor’un aktardığına göre bu gelişme üzerine Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile iletişme geçen Kırklarelispor yöneticileri, henüz Trabzon’dan çıkamadıklarını ve Salı akşamı 20:30’da oynanacak Fenerbahçe maçına yetişemeyebileceklerini ilettiler.

Bu gelişmenin ardından TFF yetkilileri, Kırklarelispor’un durumunu beklemeye başladı. Eğer Kırklarelispor kafilesi, pazartesi günü uçuşların gerçekleşmesi halinde İstanbul’a gelecek. Ancak uçuşların iptal olması halinde büyük olasılıkla karşılaşma ertelenecek.

KIRKLARELİSPOR BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Kırklarelispor Başkanı Volkan Can konuyla ilgili; “Trabzon’da yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldık. Uçaklar sürekli ertelendi. 16:10’daki uçağımız 18:00’e ertelendi. Eğer o uçak da kalkmazsa, İstanbul’a gelemeyeceğiz. TFF’ye durumu bildirdik. Uçak kalkmazsa, Fenerbahçe maçı ertelenebilir.” diye konuştu.