Röportajı gündem olmuştu… Fernando Muslera’dan ‘Erdoğan’ açıklaması

Galatasaray kalecisi Muslera'nın yabancı basına yaptığı açıklamalar tartışma yaratmıştı. Muslera'nın 'Başkan dini Koronovirüs’ün önüne geçirdi ve işler zorlaştı' ifadelerini kullandığı belirtilmişti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Muslera, 'Sözlerim yanlış anlaşıldı' dedi.

Röportajı gündem olmuştu… Fernando Muslera’dan ‘Erdoğan’ açıklaması

Galasaray’da çıkan koronavirüs vakalarının ardından yabancı basına açıklamalarda bulunan Galatasaray kalecisi Fernando Muslera’nın sözleri Türk basınında “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a eleştiri” şeklinde yer buldu.

Yeni Akit, açıklamalarını “skandal” olarak nitelediği Muslera’nın şu ifadeleri kullandığını duyurmuştu:

“Bugün kötü haberlerimiz vardı, Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak pozitif çıktı ve bizim için yaptıkları sonuçları bekliyoruz. İki hafta önce son temasımız oldu. Ancak bir toplantı yaptık ve spor direktörü ve çeviri ekibi hep birlikte çalıştık. Ardından ailemizin yanına yollandık ve hepsi travmatik hale geldi… Türkiye çok büyük bir nüfusa sahip ve bugünlerde 300 ila 350 enfeksiyon var. Başkan (Erdoğan) dini hastalığın önüne koydu. Dualarla başa çıkabileceğini düşündü. İşlerin daha karmaşık hale gelmesine yol açtı.”

MUSLERA’DAN AÇIKLAMA

Fernando Muslera’dan aktarılan bu sözler, Türkiye’de gündem oldu.

Ardından Instagram hesabından ESPN’de yayımlanan açıklamaları üzerine açıklamada bulunan Muslera şu ifadeleri kullandı:

“Herkese merhaba… Dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde, sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yaptığım bir ropörtajda kullandığım sözlerim tamamen yanlış anlaşılmış. Dinine çok bağlı bir insan olarak, dinle ilgili olumsuz bir yorum yapmam söz konusu olamaz. Dünya olarak korku ve şüphe dolu bir dönemden geçiyoruz. 9 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve hayatımı bu güzel ülkede kazanıyorum. Burayı hep ikinci ülkem gibi görüyorum. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın, hükümetin, sağlık bakanının ve bütün sağlık personelinin özverili çalışmasını her geçen gün ekranlardan ve sosyal medyadan takip ediyoruz. Sağlık konusu spordan, futboldan ve her şeyden daha önemli ve değerlidir. Bütün kalbim ve dualarım sizlerle… Sabırlı olalım ve evde kalalım… Sizleri çok seviyorum.”

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit, Muslera’nın Erdoğan’ı hedef aldığını ve gelen tepkiler sonrası özür dilemek zorunda kaldığında ısrarcı oldu.