FETÖ ‘aşı için umut’ diye pazarladı, ‘muhalifler’ oltaya geldi

Koronavirüs aşısı için 'umut' diye pazarlanan Mustafa Ulaşlı'nın FETÖ'nün trol sosyal medya hesabını yönettiği ortaya çıktı. Ulaşlı reklamının Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazetelerin internet sitelerinde de yer aldığı görüldü. Daha sonra cumhuriyet.com.tr'den haberin kaldırıldığı görüldü.

FETÖ ‘aşı için umut’ diye pazarladı, ‘muhalifler’ oltaya geldi

Koronavirüsü fırsata çevirmeye çalışan FETÖ, KHK ile ihraç edildikten sonra yurt dışına kaçan Doç. Dr. Mustafa Ulaşlı’yı virüs aşısı için adres göstermeye başladı.


Ardından, KHK ile ihraç edilenlerin sözcüsü gibi hareket eden HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu devreye girdi. Gergerlioğlu, Ulaşlı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü açıkladı.


KHK ile ihraç edilenlerin görevine iadesini isteyen Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından “Fahrettin Koca ile görüştüm. Corona konusunda aşı üretebilecek KHK’lı Doç. Mustafa Ulaşlı’nın, atıl durumda olan binlerce KHK’lı, güvenlik soruşturması  için aylardır bekleyen sağlık emekçisinin hizmet vermesi gerektiğini hatırlattım. Ulaşlı’yla görüşülecek, diğer konuların da farkında” açıklamasında bulundu.

Ulaşlı kampanyasına, “Atatürkçü” gibi gösterilen bazı sosyal medya hesapları ile Sözcü ve Cumhuriyet gibi gazetelerin internet siteleri de dahil oldu. Daha sonra Cumhuriyet.com.tr‘nin haberi kaldırdığı görüldü.

Ulaşlı kampanyasına Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’den ise tepki gelmişti.

Gür, “Son günlerde ülke olarak Koronavirüs salgını ile mücadele ederken FETÖ mensupları bunu fırsata çevirip propaganda yapmaya başlamışlar. Aşı bulacaklarını ve kendilerinin en iyi bilim adamı olduklarını iddia ediyorlar. Terör örgütü mensuplarına bu cesareti verenler iyi düşünsünler” dedi.

Bu uyarıdan sonra sosyal medyada FETÖ harekete geçerek, Gür’e yönelik karalama kampanyası başlattı.

Gür ise, “FETÖ ve avaneleri kuyruklarına basılmış gibi ciyaklamaya başlamışlar. Topyekün saldırıları ve ahlaksız yorumları ile hakikatların üzerini örteceklerini sanıyorlar. Emir almış gibi topyekün saldırıları bile bu örgütün hala ne kadar aktif olduklarını göstermiyor mu? Topunuz gelin” cevabını verdi.

Öte yandan FETÖ/HDP ittifakıyla parlatılmaya çalışılan Ulaşlı’nın ise yakın zamana kadar, FETÖ’nün trol sosyal medya hesaplarından birini yönettiği ortaya çıktı.

Gazeteci Adnan Bulut, adının yeniden gündeme gelmesiyle Ulaşlı’nın FETÖ’nün troll Twitter hesabı @tahahalid3’ü kendi ismiyle değiştirdiğini söyledi. Bulut, Ulaşlı’nın FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra kapanan Fatih Üniversitesi mezunu olduğu bilgisini de paylaştı.

AKP’Lİ YAZAR VASİYET BIRAKTI

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Star yazarı Ardan Zentürk de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Vasiyetimdir. Yaş kemalde olur ya… Bizleri bu salgında vatansever doktorların dışındaki hainlerle muhatap etmeyin… Bırakın… Kafamıza sıkalım… Yüce Rabbim rahman ve rahimdir…” dedi.