FETÖ elebaşı Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattı

Teröristbaşı Fetullah Gülen, kadın ve erkek tüm militanlarına 'seferberlik' çağrısı yaptı. Gülen, 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan beş gün önce yaptığı konuşmada, Cumhuriyet’i kuran kadınları karaladı. Gülen, Cumhuriyet döneminde ‘kadının başkalarını baştan çıkarmak için sahneye sürüldü’ iftirasında bulundu.

FETÖ elebaşı Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in geçen 25 Ağustos’ta “herkul.org” sitesinde yayınlanan sohbetinde, Cumhuriyet’i kuran kadınlara dil uzattığı ortaya çıktı. Teröristbaşı, kadın militanlarına yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyet döneminde de onlar -esasen- sadece kadını sahneye sürdüler; kadını hemen her hususta figüre ettiler; bağışlayın, başkalarını baştan çıkarma, çok özür dilerim hemşirelerimizden, insanları bohemliğe atma mevzuunda onu öyle kullandılar. Meşrutiyet yıllarında bu yanlışlık başladı, Cumhuriyet’te devam etti, gırtlağa kadar devam etti.”

Fetullah Gülen, kadın örgüt üyelerine seferber olmaları için çağrı yaptı.

KADINLARA ‘SEFERBER OLUN’ TALİMATI

Gülen, kadın militanlarına erkeklerle birlikte “seferber” olmaları talimatını verdi, “kadın-erkek bir seferberlik içinde bu işi yapmaları lazım” diye seslendi.

YURTDIŞINDAKİ MİLİTANLARA ‘KILIK-KIYAFET’ UYARISI

Konuşmasında yurtdışında yaşayan örgüt üyelerini, bulundukları ülkelere “entegre” olmaları konusunda uyaran Gülen, kılık kıyafete dikkat edilmesini istedi. “Entegrasyon çok önemlidir” diyen FETÖ elebaşı Gülen, “Aklı başında olan insanlar, genç nesiller, kadın-erkek hepsi, şebâben ve şuyûhen (genciyle ve yaşlısıyla) entegrasyonda kusur etmemeliler. Öyle ki o insanlar, ‘Bunlar bizden!’ falan demeliler. Ancak konuştuğunuz zaman ‘Yahu siz, bizden değilmişsiniz!’ falan diyebilmeliler. Bunun gibi…” ifadelerini kullandı.

İşte Gülen’in konuşmasından bir bölüm: