FETÖ karşıtı CHP’lilere tehdit: Ateşle oynuyorlar

FETÖ karşıtı CHP’lilere tehdit: Ateşle oynuyorlar

Kapatılan Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni firari FETÖ’cü Erhan Başyurt Youtube üzerinden örgüt propagandasına devam eden isimler arasında.

Başyurt, Moonstar isimli kanalda Turan Görüryılmaz’ın sunduğu ‘Erdoğan’ın ensesindeki el nasıl bir son hazırlıyor?’ başlıklı programda FETÖ’cülere karşı yürütülen operasyonları destekleyen solcu ve Atatürkçü isimleri hedef aldı.

İktidarın arkasında bir “el” olduğunu iddia eden Başyurt, derin devletin varyasyonları olduğunu savundu. Başyurt, ‘Derin devlet’i “Tecrübeli, eğitimli, devlet içinde varlığı olan bir yapı. Erdoğan yüz metre koşucusuysa derin devlet maraton koşucusu” sözleriyle tarif etti.

AKP’nin derin yapılar tarafından sevilmediğini ancak FETÖ’ye karşı kullanıldığını savunan FETÖ’cüler “filmin sonunda AKP yok, Cemaat’e böyle saldıranlar AKP’yi de cezalandıracak” dediler.

Başyurt, FETÖ’cülerin “ıslak imza” kumpasını gündeme getirerek “AKP’yi deviremiyoruz zira arkasında cemaatin kadroları var. Önce cemaatin kadrolarını temizlersek AKP’yi ve onu destekleyenleri de temizleriz’ demişlerdi. O plan takır takır işliyor.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Zaman gazetesi yazarlığını yaptığını hatırlatan Başyurt, daha önce Cemaat yayın organlarında yazıp şu an hükümeti destekleyen isimleri sayarak “birlikte çalıştık” dedi.

Başyurt, iktidara “Şunu bilin siz derin devletle iş tutar ya da başka işler yaptığınızda hukuk garantisinde olmayacaksınız, çiğ çiğ yiyecekler sizi dedi.” sözleriyle seslendi.

“Derin yapıların sol eli var.” diyen Başyurt, bazı CHP’lileri isim isim hedef aldı.

Bir grup FETÖ’den atılan KHK’lının Meclis’te ziyaret ettiği ve istediğini alamadığı Özgür Özel de Başyurt’un hedefindeydi. Başyurt şu sözlerle CHP’li Özel ve Levent Gök’ü hedef gösterdi:

“Bir grup KHK’lının ziyareti sırasında ‘Cemaat bu ülkeye çok kötülükler yaptı. Atatürkçü subaylara iftiralar attı. Devletin bir arınmaya ihtiyacı var. Cezaevindeki kadınlar örgüt talimatıyla hamile kalıyorlar.’ Bunu söyleyen kişi CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel.

Daha yeni Levent Gök, Kazakistan’da FETÖ’cülerin iade edilmesini istedi. İktidar biraz vites küçülünce derin devlet ve diğer kolları vites büyütmeye başladı.

CHP’nin içinde ya da Kemalist ulusalcıların içinde şu an yürümekte olan hak ihlallerine ‘yesinler birbirlerini’ düşüncesinde olanlar var. Dindar tasfiyesi olarak görüyorlar. Fakat yerine koydukları şey 90’Ların o korkunç derin devleti. Buradan rahata ereceklerini düşünüyorlarsa sol kesimin darbelerde ne yaşadığına baksınlar. Ateşle oynuyorlar.”