FETÖ, kendi firarilerini silkelemiş! Pensilvanya’da dolandırıcılık krizi

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür'ün 'ABD’de yaşarken çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım' sözleriyle gündeme gelen örgüt içi dolandırıcılık olayında yeni kriz ortaya çıktı.

FETÖ, kendi firarilerini silkelemiş! Pensilvanya’da dolandırıcılık krizi

FETÖ’nün ABD’deki üst düzey isimlerinin, 34 firarinin 5 milyon dolarını dolandırdığı iddia edildi. Örgüte para kaptıranlar isyan edince, yöneticiler iflas istedi. Kavga Pensilvanya’ya kadar ulaştı.

FETÖ’nün ABD yapılanmasında dolandırıcılık kavgası çıktı. İddiaya göre 15 Temmuz’un hemen ardından ABD’ye firar eden FETÖ’cülere yardım etmek amacıyla Atlanta’da ‘Star Chain’ isminde bir şirket kuruldu. Şirket, firarilerden restoran benzeri işletme açmak için para topladı. Kurulan işletmenin maliyetleri için iki katı para istendi. Bu yöntemle 34 firari, 50’nin üzerinde restorana ortak oldu. Dolandırıldıklarını anlayan firariler, paralarını geri istedi.

5 MİLYON DOLAR BATTI

Şirketi yöneten imamlar iflas başvurusu yaparak, talebi geri püskürtme yoluna gitti. Bu olayda toplamda 5 milyon dolar battı. Akşam’ın haberine göre, İşin ucu terör örgütünün imamlarına dayanınca kavga Pensilvanya’ya yansıdı. ABD’deki mahkeme, borçları yapılandırdıktan sonra şirketi Amerikalı başka bir gruba devretti. Şirketin başında Ahmet Çiçek, Erdem Aydın ve Ömer Casurluk yer alıyor.

HAKAN ŞÜKÜR DUYURMUŞTU

Firari FETÖ’cü Hakan Şükür de paylaştığı videoda, “ABD’de yaşarken çok güvendiğiniz arkadaşlarınızla dolandırılmaya varan şeyler yaşadım. Bunun ismi onlar adına dolandırma mı? Onlar ticaret diyorlar, ben dolandırma diyorum. Bir işin sıkıştığı anda parasını kullanmak dolandırıcılıktır” demişti.