FETÖ okulunda öğrenciye şiddet: Acımasızca yumrukladı

Kırgızistan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait "Sapat Eğitim Kurumları" bünyesinde ülkenin Batken Bölgesi'nde faaliyet gösteren okulda bir lise öğrencisi öğretmenin saldırısına uğradı.

featured
Ülkede sosyal medya platformlarında paylaşılan bir görüntüde, bir öğretmenin sınıftan koridora çıkardığı öğrencisinin yüzünü “acımazsızca” yumrukladığı ve diğer öğrencilerin sınıfı terk ettiği görüldü.

AA’nın haberine göre öğretmenin öğrencisine şiddetini içeren bu görüntü sosyal ağlara ve medyaya düşmesinin ardından kısa sürede geniş yankı uyandırdı.

RESMİ AÇIKLAMALAR

Batken Bölge Valiliği Basın Merkezince yapılan açıklamada, olayın 22 Ocak’ta Batken Bölgesi’ndeki Kızıl Kiya şehrindeki “Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu”na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi’nde yaşandığını duyuruldu.

Bölge Emniyet Müdürlüğü de “çok sesli güldüğü” gerekçesiyle öğrencisine şiddet uygulayan 35 yaşındaki öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve gözaltına alındığını bildirdi.

BAKANLIK İNCELEME KOMİSYONU KURUYOR

Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanlığının resmi internet sitesindeki olaya ilişkin açıklamada ise çocuk haklarının korunmasına yönelik bir komisyon kurulması ve yerinde inceleme yapılmasına yönelik hazırlıkların sürdüğü belirtildi.

Olayın polisin kontrolünde olduğu ifade edilen açıklamada, öğrencisini darbeden öğretmen ile okul müdür yardımcısının görevinden alındığı, okul müdürünün kişisel sorumluluğunun, pedagoji konseyinin acilen yapılacak toplantısında değerlendirileceği kaydedildi.

ANA HABERE KONU OLDU

Kırgızistan Radyo ve Televizyon Kurumunun (UTRK) bünyesindeki Alatoo-24 haber kanalında yayımlanan haber bülteninde, “Sapat Uluslararası Eğitim Kurumu’na bağlı Kızıl-Kiya Lisesi’nde öğrencisini yumruklayan öğretmen tutuklandı” denildi.

Haberde, öğretmenin öğrencisine uyguladığı şiddet görüntüsüne ve gözaltındaki öğretmenin fotoğrafına yer verildi.

FETÖ okulunda öğrenciye şiddet: Acımasızca yumrukladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!