FETÖ’cü ‘soykırım’ yalanından geri kalır mı!

FETÖ'nün firari militanlarından Emre Uslu, Türkiye'nin vatan savunması yıllarını 'soykırım' olarak karalayan 24 Nisan kampanyasına katıldı.

FETÖ’cü ‘soykırım’ yalanından geri kalır mı!

ABD’de yaşan firari FETÖ’cü Emre Uslu, sözde Ermeni soykırımı yalan kampanyasına katılarak yine Türkiye’yi hedef aldı. “24 Nisan” yalanını savunup, Türkiye’nin bugün de Kürtlere eziyet ettiğini öne süren FETÖ’cü Uslu, şu mesajı paylaştı:

“Yıl 1915, Ermeniler yerel özerklik isterken, İstanbul’da İttihat Terakkinin “Ruslar Ermenileri kullanıp Osmanlı’yı yıkacak” paranoyası ve Osmanlı’nın sonu. Yıl 2020, Kürtler yerel özerklik isterken, RTE’nin “ABD Kürtleri kullanıp TR’yi yıkacak” paranoyası ve…”

“Yıl 1915 İttihat Terakki yerel yönetimleri güçlendirme özerkleştirme sözüyle iktidara gelip yerel özerklik isteyen Ermenilere soykırım uyguladı Yıl 2020 AKP yerel yönetimleri güçlendirme vaadiyle iktidara geldi yerel özerklik isteyen Kürtlere etmediği zulüm kalmadı.”

Her 24 Nisan’da ABD Başkanlarının “soykırım” demesi için lobi faaliyeti yürüten FETÖ, bu yıl da yalan kampanyasındaki yerini aldı.

ABD’NİN TEHDİT SİLAHI

Türkiye ile ABD arasında gerilimin zirve yaptığı dönemde Washington, “24 Nisan” silahını çekmişti. Türkiye’nin PKK/YPG’ye yönelik Barış Pınarı Harekatı’nı engellemek ve S-400 alımını durdurmak için ABD Senatosu, 1915 Ermeni olaylarını “soykırım” olarak tanıyan bir karar tasarısını 12 Aralık 2019’da kabul etmişti. Ancak tasarı parlamentoda oylanarak yasalaşmadı.

Daha önce Beyaz Saray’ın da devreye girmesiyle Cumhuriyetçi senatörler Lindsey Graham ve ardından David Perdue, tasarının oylanmasını engellemişti.

29 Ekim’de Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada da 11 “hayır” oyuna karşılık, 405 “evet” oyu ile 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanıyan bir karar tasarısı kabul edilmişti.