FETÖ’nün sosyal medya talimatları neydi?

Yazar Ceyhun Bozkurt, FETÖ'cülerin sosyal medyada ne zaman uzmanlaşmaya başladıklarını yazdı. Bozkurt superhaber.com'da yer alan yazısında FETÖ terör örgütünün sosyal medyada 'ilk defa nasıl organize bir güç haline geldiği'nin yanıtını arıyor.

FETÖ’nün sosyal medya talimatları neydi?

“Evet kumpas dönemlerinde, MHP’ye yönelik kaset kumpası sürecinde ciddi saldırılar yaptılar. Ancak bu saldırılar, bir merkezden olduğu belli hesaplar üzerinden yapılmıştı. Peki tabana yayılarak yapılan saldırının ilk olarak ne zaman yapıldığını biliyor musunuz? ” diye soran Bozkurt ilk emrin “17-25 Aralık öncesinde, örgütün en önemli militan kazanma kaynağı haline gelen dersanelerin kapatılması sürecinde örgüt tarafından militanlarına 8 maddelik bir talimat”la verildiğini belirtiyor.

Bozkurt’un yazısı şöyle:

“Bu talimat, örgütün kullandığı bilinen bir hesap tarafından paylaşıldı. ‘EŞ DOST VE YARENLERE DUYURULUR’ başlığını taşıyan bu 8 maddelik listesinin ilk 3 maddesinde hükümete ‘şer odak”’ ifadesi kullanılarak militanlarına ‘dersanelerin kapatılmasını engellemek için harekete geçilmesi’ talimatı verildi. Ardından listenin 4, 5 ve 6’ncı maddelerinde açık açık şu ifadeler kullanıldı:

4- Acilen herkes bir tweet hesabı açmalı. Olanlar ikinciyi açmalı.

5- Telefon, mesaj, e-mail, özellikle tweet atılacak. (bir FETÖ’cü hesabı belirtilmiş-CB) takip edilecek. Saat 20-21 arası.

6- Twit profilinde mutlaka herhangi bir resim olmalı. Yumurta olmamalı.

“Sözünü ettiğim tarih, 2013 yılının kasım ayı. Örgüt, sosyal medyada organize bir saldırıyı, kumpaslar için oluşturdukları özel hesaplardan çıkarıp, tüm tabanına yaymanın talimatını bu tarihte verdi. O günden sonra da sosyal medya adeta sahte profillerle yapılan manipülasyonların, organize saldırıların merkezi haline geldi. 

“Hep söylüyoruz, yine söyleyelim. Yalancılara, manipülatörlere, terör örgütlerine dikkat edin. Çok insanın canı yandı. Bir daha yanmasın…