FETÖ’cülerin Alevi iddiası sosyal medyayı karıştırdı

FETÖ'cü sosyal medya hesaplarının 'Alevi şehitlerin cemevindeki cenazesine devlet erkanı katılmıyor' yalanı sosyal medyayı karışırdı.

FETÖ’cülerin Alevi iddiası sosyal medyayı karıştırdı

Türkiye, Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerini silmek, sınır güvenliğini sağlamak için Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı.

ABD’yle varılan mutabakat ile harekat 120 saatliğine durmuş olsa da iktidar ve muhalefet başta olmak üzere toplumun farklı her kesimi, Türk askerinin sağ salim yurduna dönmesi için duacı oldu.

Böyle ortamlarda toplumun sinir uçlarını harekete geçiren paylaşımlar ise; özellikle sosyal medyada oldukça ses getiriyor.

Bunun son örneğini, İyi Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan sergiledi.

Türkkan, dün attığı tweet’te; “Aleviler bu ülke için şehid oluyorsa, ailesi cemevinden kaldırıyorsa şehidimin cenazesini, devlet erkânının cenazeye katılmamasını hoş görmem. Yadırgarım, ayıplarım…” ifadelerini kullandı.

Türkkan’ın iddiası twitter’da en çok konuşulan konular arasına girerken ne Alevilik ne de şehitlerle ilgili hiçbir hassasiyeti olmayan bazı kişilerin bu konuyu gerçekmiş gibi kışkırtması dikkatlerden kaçmadı.

Askerleri Alevi-Sünni diye ayrıldığını iddia eden provokatif paylaşımların kaynağının ise FETÖ’cüler tarafından yönetilen ‘kacsaatolduturk’ hesabı olduğu ortaya çıktı.

Hesap, önce bu haberi paylaşıp yaydı, sonra ise sildi. Yalan haber ise hala dolaşımda.

KENAN CEYLAN ÜÇ YIL ÖNCE ŞEHİT OLDU

2015 senesinde Hakkari Şemdinli’de bombalı saldırıda şehit düşen ve cenazesi Tokat Zile’den kaldırılan Kenan Ceylan’ın ailesi, cenaze töreninin ardından çıkan haberleri yalanlamıştı.

Kenan Ceylan’ın kardeşi Kemal Ceylan cemevinde gerçekleştirilen törene; dönemin Tokat Valisi’nin, komutanların, Zile Kaymakamı’nın, Zile Belediye Başkanı’nın katıldığını söylemişti.

Konu ile ilgili paylaşımda bulunan Veryansın TV yazarı Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel, “Kışkırtıcı paylaşımlar yapan özellikle FETÖ hesaplarına dikkat edelim!” dedi.

‘KIŞKIRTICI AJANLARA DİKKAT’

Lütfü Türkkan’ın daha önce FETÖ ile ilgili yapmış olduğu paylaşımlar tepki çekmişti.