FETÖ'den yargılanan Gökçe Fırat'ın 'Türk Solu' Kavuncu'ya sahip çıktı

FETÖ’nün medya yapılanması davasında yargılanan Gökçe Fırat’ın eski genel yayın yönetmeni olduğu ve başyazarlığını yaptığı Türk Solu dergisi Ümit Özdağ tarafından FETÖ’cülükle suçlanan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya sahip çıktı. Türk Solu ekibi, Kavuncu'ya yönelik iftira kampanyası yürütüldüğünü ve saldırı emrinin "Saray'dan" geldiğini iddia etti.

FETÖ'den yargılanan Gökçe Fırat'ın 'Türk Solu' Kavuncu'ya sahip çıktı

VERYANSIN TV

FETÖ’den yargılanan Ulusal Parti genel başkanı Gökçe Fırat’ın başyazarlığını yaptığı Türk Solu dergisi, FETÖ'cülükle suçlanan ve hakkında soruşturma başlatılan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya sahip çıkan bir açıklama yayınladı. 

Derginin sosyal medya sayfasında yer alan “Buğra Kavuncu’ya saldırı emrini kim verdi?” başlıklı yaçıklama şöyle:

"İyi Parti’nin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırı kampanyasını izlediniz. Daha öncesinde de CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na yönelik linç kampanyası olmuş ve açılan davada 9 yıl hapis cezası verilmişti.

Buğra Kavuncu ile Canan Kaftancıoğlu’nu beğenmeyebilirsiniz. Onları elbette eleştirebilirsiniz. Nitekim biz de gazetemizde sık sık eleştiriyoruz. Fakat şunu ayırt etmek lazım: İdeolojik ve politik eleştiri başkadır, kriminal saldırı, linç girişimi, iftira kampanyası ayrı.

İdeolojik ve politik eleştiriyi her politikacı yapar. Fakat kriminal saldırı, iftira kampanyası yürüten kişi -geçtim akademisyen ve bilim insanı olmayı- politikacı değil tetikçidir, ona bu görevi veren de İstanbul seçimlerini kaybeden ve bunu hazmedemeyen Saray’dır.”