‘FETÖ’nün belediyeler imamı’ iddiasıyla tutuklandı ama şirketi hâlâ faaliyette

FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu iddia edilen ve başta CHP olmak üzere birçok belediyede ihale alan ve bu belediyelere danışmanlık yapan Erkan Karaarslan’ın şirketlerinin hala faaliyette olduğu ortaya çıktı.

‘FETÖ’nün belediyeler imamı’ iddiasıyla tutuklandı ama şirketi hâlâ faaliyette

Birçok belediyeye iddia o ki, yolsuz bir şekilde aldığı ihalelerle eğitim hizmetleri veren ve tamamı Karaarslan’ın üzerine olan E-Yöntem Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketinin aktif olduğu açıklandı. Açıklama şirketin resmi internet sitesinde yayınlandı.

Karaarslan’ın şirketinin sitesine yer alan açıklamada, “Son dönemde bazı basın organlarında Şirketimizin faaliyetine son verdiğine ve tasfiye sürecine girdiğine dair asılsız haberler yer aldığını üzülerek takip etmekteyiz” denildi.

KARAARSLAN KİŞİLİĞİ VE FAALİYETLERİYLE TAKDİR EDİLMİŞ!

“Şirketimiz, hizmet vermiş olduğumuz tüm kurumların malumu olduğu üzere yürütmüş olduğu faaliyetlerle danışmanlık hizmeti vermiş olduğu kurumlara ciddi katkılar sağlamış, bu yönde Türkiye genelinde büyük bir teveccüh görmüş, yine Şirketimiz sahibi Erkan Karaarslan da gerek Şirketimiz bünyesinde yürüttüğü faaliyetler gerekse de kişiliği ile danışmanlık sağladığı Kurumlar ve kişiler tarafından takdirle karşılanmıştır” denilen açıklamada, “Ancak yaşanan süreçte hukukun temel prensiplerinden biri olan masumiyet karinesinin ihlal edildiğini ve yürütülen soruşturmalar kapsamında adı geçen kişi ve kurumların peşinen suçlu ilan edildiğini ve iş bu açıklamayı yapma gereği duymamıza neden olan asılsız haberlerin olumsuz bir kamuoyu yaratmak adına kasten yapıldığını üzülerek gözlemlenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

HİÇBİR SOMUT DELİL YOKMUŞ!

Açıklamanın devamında şunlar yer aldı:

“Hiçbir somut delil olmaksızın Şirketimizin ve Sayın Erkan KARAARSLAN’ın isimlerinin yürütülen soruşturma ile ilgili anılması ya da bu soruşturmalar kapsamında haklarında herhangi bir tedbir uygulanması, Şirketimizin ya da Sayın Erkan Karaarslan ile ilgili iddiaların doğru olduğu anlamına gelmemekle birlikte bu iddialara itibar edilmesi evrensel hukukun temel ilkelerinden masumiyet karinesini zedelemekte, bu zamana kadar gelişen kişisel ve kurumsal ilişkilere zarar vermekte ve Şirketimiz ve Sayın Erkan Karaarslan için turnusol kâğıdı vazifesi görmektedir.

Şirketimiz halen faaliyetini sürdürmekte olup yukarıda açıklamış olduğumuz şekli ile gerek Şirketimizin gerekse de Şirketimiz sahibi Sayın Erkan Karaarslan’ın ülkemizi hedef alan FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili hiçbir ilgisi yoktur. (…)

Hiçbir zaman inanmaktan imtina etmediğimiz hukukun ve adaletin tecelli edeceğine olan inancımızla kamuoyunun bilgisine saygı ile arz ederiz.”

Erkan Karaaslan 18 Ocak 2019'da mersin'de tutuklandı.
Erkan Karaaslan 18 Ocak 2019’da Mersin’de tutuklandı.

‘KAÇMAYA ÇALIŞTI’ İDDİALARI

“FETÖ’nün kasası” iddaları da yöneltilen  Karaarslan, Ocak 2019 tarihinde Mersin’de yapılan bir operasyon sonucu yakalanmış ve tutuklanmıştı. Yakalanana kadar da Türkiye’den kaçmaya çalıştığına dair iddialar ortaya atılmıştı.

Karaarslan’ın akrabalarına da şirket kurdurduğu, çok sayıda ihaleyi de bu şekilde aldığı iddia edilmiş, özellikle danışmanlığını yaptığı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığında çeşitli skandal gelişmelerin yaşandığı ileri sürülmüştü.

NASIL OLUR DA HALA FAALİYETTE?

Kafalardaki soru şu: FETÖ’nün yerel yönetimler imamı olduğu belirtilen ve CHP’den ihale yoluyla himmet topladığı iddia edilen bir şirket nasıl olur da hala faaliyet gösterebilir?

Veryansın Tv