‘FETÖ’nün ciddi suikast timleri var saldırı olabilir’

21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü tarafından düzenlenen 'FETÖ ile Mücadele' konulu çalıştayda konuşan Adil Serdar Saçan, 'Bunların çok ciddi suikast timleri var. Yarın öbür gün devlet büyüklerine karşı ciddi saldırı girişimi olabilir' dedi.

‘FETÖ’nün ciddi suikast timleri var saldırı olabilir’

21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü tarafından düzenlenen “FETÖ ile Mücadele” konulu çalıştayda tehdidin halen devam ettiğine dikkat çekildi. Çalıştaya İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner ile eski polis müdürü Adil Serdar Saçan, baro eski başkanı Ümit Kocasakal, Ahmet Zeki Üçok ve Veryansın Tv yazarları Mustafa Önsel ile Yağız Aksakaloğlu katıldı.

‘SUİKAST TİMLERİ VAR’

Çalıştayda polis eski müdürü Adil Serdar Saçan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Saçan, “Biz FETÖ’yü emniyet teşkilatında 1978’den beri biliyoruz. Devlet bunu 2006’da fark etti. Birçok iktidar geldi geçti, hepsinin teması oldu. Bunların çok ciddi suikast timleri var. Yarın öbür gün devlet büyüklerine karşı ciddi saldırı girişimi olabilir” dedi.

‘FETÖ İLE İDEOLOJİK MÜCADELE YAPILMIYOR’

Toplantıda konuşan Veryansın TV yazarı Balyoz kumpas davasından 4 yıl tutuklu kalan eski albay Mustafa Önsel, FETÖ ile ideolojik mücadele yapılmadığını belirterek, “TSK’da 500 savaş pilotunu sistem dışına gönderen doktor, 2.5 yatıp serbest kaldı, dışarıda geziyor. Dünyada bir savaşta 500 pilotunu kaybeden bir ülke var mı?” dedi. Önsel sorulan bir soru üzerine, bu doktorun GATA Kardiyoloji bölümünden Şevket Balta olduğunu ve sağlam pilotlara “Çürük Raporu” vererek TSK dışına çıkarılmalarına sebep olduğunu açıkladı. İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ ise, “Dünyada FETÖ gibi bir iç düşman görülmedi. Ona inananlar FETÖ’nün Allah’la görüştüğüne inanıyor” dedi.