Feto'nun en yakınındaki isim Bakan Nebati'nin fotoğrafını savundu

Bir dönem FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in en yakınındaki isimlerden biri olan Hüseyin Gülerce, Hazine ve Maliye Bakanı olan Nureddin Nebati'nin, Fetullah Gülen ile çekilen fotoğraflarını savundu.

Feto'nun en yakınındaki isim Bakan Nebati'nin fotoğrafını savundu

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi’nin eski yazarı Hüseyin Gülerce, Star’daki köşesinde, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, Fethullah Gülen’le çekilen fotoğrafını değerlendirdi. 

Bir dönem “Fethullah Gülen’in sesi” olarak değerlendirilen Gülerce, “Nebati'nin Fetullah Gülen ile fotoğrafı…” başlıklı yazısında “O fotoğraflar çekilirken FETÖ ortada yoktu” savunmasını yaptı.

“Nureddin Nebati, yeni Hazine ve Maliye Bakanı olur olmaz, itibar suikastçıları devreye girdi. FETÖ, Mart 2013'te Nebati'nin Pensilvanya'da Fetullah Gülen ile çekilmiş fotoğrafını servis etti” diyen Gülerce, yazısında şu ifadeleri kullandı: 

“2014 öncesinde "Gülen Cemaati" olarak bilinen yapıya; dine, ahlaka, diyaloga, eğitime, iç barışa hizmet ediyorlar kanaati ile milyonlarca insan destek verdi. Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, aydınlar, sanatçılar, iş insanları da destek verenler arasındaydı.

Bu yapının sinsi, hain, ABD taşeronu bünyesi ortaya çıkınca, yani "Cemaat", FETÖ olan yüzünü belli edince; bu insanlar, desteğini çektiği gibi, FETÖ ile cesaretle ve ölümüne mücadele etmeye başladılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu mücadeleye önderlik etti/ediyor.

Amma, İslamî görüntüsünden dolayı 'Cemaat'e karşı görünenler, ‘Cemaat’, FETÖ olunca, bu defa ihaneti belgelenmiş bu şebekeye destek vermeye başladılar/veriyorlar.”

Hüseyin Gülerce, FETÖ'nün sınav sorularını çaldığı, kumpaslar kurduğu, kadrolaştığı dönemlerde örgütün sözcülüğünü yapmıştı. 17-25 Aralık'tan sonra örgütün sıkıntıya düşmesi ile AKP yanına geçen Gülerce, diğer FETÖ'cüler gibi mahkum olmaktan kurtulmuştu.