FETÖ’nün Harbiye’de hayatını kararttığı doktor intihar etti!

İzmir'de, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Asistan Dr. Tayfun Özcana (31), kendini asarak yaşamına son verdi. Tayfun Özcana, Harp Okulu'nda öğrenciyken FETÖ'cü komutanların baskısı nedeniyle okulu bırakmak zorunda binlerce subay adayından biriydi.

FETÖ’nün Harbiye’de hayatını kararttığı doktor intihar etti!

Olay, bu sabah saatlerinde, Karabağlar ilçesinde meydana geldi. Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortapedi Servisi’nde görev yapan Asistan Dr. Tayfun Özcana işe gitmeyince, meslektaşları merak etti. Tayfun Özcana’nın hastane yakınındaki evine giden polis ekipleri, çilingir yardımıyla eve girince, kendini asan doktorun cansız bedeniyle karşılaştı. Tayfun Özcana’nın cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

FETÖ’CÜ KOMUTANLAR NEDENİYLE ASKER OLAMADI

Bekar olan ve yalnız yaşayan Tayfun Özcana’nın daha önce Kara Harp Okulu 3’üncü sınıfta okurken, FETÖ’cü komutanların baskısına dayanamayıp okulu bıraktığı ve daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördüğü, bir süre de Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu Koordinatörlüğü yaptığı öğrenildi.

‘ŞOK MANGALARI’NI BÖYLE ANLATMIŞTI

Tayfun Özcana, 2016 yılında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı:

“Ben 2007 Maltepe Askeri Lisesi mezunuyum. Daha sonra Kara Harp Okulu 3’üncü sınıftan kendi isteğimle ayrıldım. Bizler sayısı 2 bin 500’ü bulan Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılan ve atılan öğrenciler adına, yıllarca gördüğümüz eziyetler ve haksızlığa karşı itibarlarımızın iadesini istiyoruz. Bütün askeri okullarda 2008 ve 2009’dan itibaren artan baskı yönetiminin olduğuna tanıklık ettik. Bu süreçte pek çok arkadaşım haksız yere aldığı savunmalarla, cezalarla disiplin kurullarına sevk edilerek, okulla ilişkisi kesildi ya da ayrılmak durumunda kaldı. Örneğin bu muayenelerde çok arkadaşım sağlık sorunu olmadığı halde D kodunu verdiğimiz ’askeri öğrenci olamaz’ raporlarıyla okullardan ilişkisi kesildi.

SINAV KAĞITLARIYLA OYNANDI

Bir diğer uğradığımız haksızlık ise okuldan ilişkisi kesilmek istenen öğrencilerin sınav kağıtlarıyla oynanmasıydı. Bunun farkına varan arkadaşlar sınav kağıtlarındaki kodlamayı tükenmez kalemle yapınca sınav talimatlarına aykırı davrandı diye notları düşürüldü. Kendi şahit olduğum bir olay ise askeri okullara sivil alımlarının artmasıyla, okulda bir ihbar ortamı oluştu. Özellikle bu sivillerin komutanlara yaptıkları ihbarlarla, iftiralarla benim gibi üst sınıfların atılma tehditlerine maruz kaldık.

‘FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK İŞKENCE GÖRDÜK’

“Biz maalesef hiçbir savunma hakkı verilmeden bu haksızlıklara uğradık. Bazılarımız okuldan atılırken, benim gibi bazı arkadaşlarda bu durumu kaldıramayıp okuldan ayrılmak zorunda kaldık. Şok mangası diye adlandırılan özel kamplar, özel komutanlar seçilerek fiziksel ve psikolojik işkence ortamının oluşturulduğu yerlerdi. Uykusuz bırakma, aç bırakma, içilmeyecek miktarda su içirme gibi insanlıkla, insan haklarıyla bağdaşmayan uygulamalara şahit olduk. Bu kişiler ayrıca öğrencilere askeri okulları hak etmedikleri yönünde psikolojik baskı uyguluyorlardı. Bu tür baskılara dayanan arkadaşlar okullarına devam etti. Dayanamayan arkadaşlar ise kendi istekleriyle ayrılmak yerine, kendilerine şablon şeklinde hazırlatılan ’Askeri öğrenci olmayı hak etmiyorum’ tarzında ibarelerin bulunduğu, yazanı zan altında bırakacak, yazdıranı ise sorumluluktan kurtaracak dilekçeleri baskıyla imzalamak durumunda kaldı.

15 TEMMUZ’DA GÖRDÜK

Bize o uygulamaları yapan subayların birileriyle bağlantı içerisinde olduklarından şüpheleniyorduk. Ama herhangi bir örgüt mensubu olduklarını ispatlayacak yeterlilikte değildik. Ancak bugün görmekteyiz ki o subayların çoğu 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminde bizzat görev aldıkları hatta pek çoğunun gözaltına alındığını, tutuklandığını gördük.”

FETÖ’cülerin Harp Okullarında, örgütten olmayan öğrencilere yönelik “şok mangaları” denilen işkenceleri Veryansın Tv yazarı Yağız Aksakaloğlu böyle anlatmıştı…