FETÖ’nün hedefindeki Albay Cengiz Köylü yaşamını yitirdi

FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla hedef alınan ve 5,5 yıl hapis yatan Emekli Hava Kurmay Albay Cengiz Köylü hayatını kaybetti.

FETÖ’nün hedefindeki Albay Cengiz Köylü yaşamını yitirdi

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Cengiz Köylü’nün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Yavuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Covid virüsü Kumpas sürecinin en ağır mağdurlarından E. Albay Cengiz Köylü’nün tertemiz kalbini bugün durdurdu. Cumhuriyet düşmanlarının hedefinde olması boşuna değildi. Büyük kayıp, büyük acı, büyük üzüntü. Rahmet dileklerimle” ifadelerini kullandı.

Emekli Jandarma Kurmay Albay Mustafa Önsel de sosyal medya hesabından, şunları kaydetti:

“Ah Cengiz oldu mu şimdi can kardeşim! İktidar ve ABD'nin dsteğinde FETÖ'cü hainlerce kurulan kumpaslarda 5,5 yıl cezaevinde yatan E. Hv. Kur. Alb. Cengiz Köylü Hak'ka yürüdü (kovid). Bir dönem cezaevinde aynı koğuşu paylaştığım dünya iyisi bir insandı. Cezaevinde bir gün "Çocuk katilleri ve sivillere yönelik eylem yapan teŕöristler için idam gerekli" deyince " Yapma abi, bunlar evirip çevirir önce bizi asarlar" demisti! Huzur içinde uyu güzel insan! En azından kimse sana orada kumpas kuramaz! Rahmet ve dua ile...”

Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi de başsağlığı mesajını sosyal medya hesabından paylaştı: "Acı kaybımız... Cezaevinde koğuş arkadaşım, ağabeyim, kumpaslara beraber direndiğimiz Cengiz Köylü komutanımızı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabırlar diliyorum."