60 ‘mahrem imam’ hakkında yakalama kararı

Konya merkezli 27 ilde, FETÖ'nün TSK'daki üyelerine 'mahrem imamlık' yaptığı öne sürülen 60 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şu ana kadar 25 şüpheli gözaltına alındı. 

60 ‘mahrem imam’ hakkında yakalama kararı

Konya merkezli 27 ilde, FETÖ’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine (TSK) yerleştirdiği askeri personele “mahrem imamlık” yaptıkları iddiasıyla 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’ye yönelik soruşturmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, daha önce gözaltına alınan örgüt mensubu askeri personel ve bu personele “mahrem imamlık” yaptığı tespit edilen kişilerin verdiği ifadeler doğrultusunda, 60 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda şüphelilerden 25’i gözaltına alındı.

Şüphelilerin, TSK içerisindeki askeri personele “molla, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü” pozisyonlarında mahrem imamlık yaptıkları öğrenildi.

Adreslerinde bulunamayan 35 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.