‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ sorusu: Bahçeli’nin bir bildiği mi var?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 'Bize yetki versinler ortaya çıkaralım' açıklamasına dikkat çekerek 'Bahçeli’nin bir bildiğimi var?' diye sordu.

‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ sorusu: Bahçeli’nin bir bildiği mi var?

Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, CHP’nin FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için verdiği önergeye dikkat çekerek, şunları yazdı:

“CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’la konuştum. ‘FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili iddiayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme getirdiği için önce MHP’nin bir önerge vermesini bekledik’ dedi. MHP araştırma önergesi vermedi. Bahçeli, muhalefetin peşine takılmayacaklarını açıkladı. CHP teklifi grup önerisi olarak Meclis Genelkurulu’na getirecek. Büyük ihtimalle de AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilecek.”

‘BAHÇELİ CEVABINI BİLDİĞİ BİR SORU MU SORUYOR?’

“Kılıçdaroğlu da dile getirse de 15 Temmuz’un siyasi ayağının araştırılması konusu ise MHP Genel Başkanı tarafından gündeme taşındığı için önemliydi” diyen Selvi, “Bahçeli bu konuda önemli bir çıkış yaptı. Yurtta Sulh Konseyi’nin siyasi ayağının olup olmadığını tartışmaya açtı. ‘Bize yetki versinler ortaya çıkaralım’ dedi. Darbeciler 27 Mayıs’ta olduğu gibi doğrudan kendileri mi yönetecekti, yoksa sivillerden oluşan bir hükümet mi teşkil edeceklerdi? Bahçeli’nin bu sorusu o açıdan önemli. Bahçeli yoksa cevabını bildiği bir soru mu soruyor?” ifadelerini kullandı.